12 703 aktuálních nabídek
od 424 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Praha
V okruhu
Praha
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu, obec Praha

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 200 000 Kč

Ceny bytů v obci Praha

Cena bytů k pronájmu v obci Praha se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 200 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obci Praha.

Jaké jsou byty k pronájmu v obci Praha?

Na trhu v Praze jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (236) v cenách od 11 000 Kč, následují byty 3+kk (143) od 17 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (109) od 6 900 Kč, byty 2+1 (61) od 13 000 Kč, byty 4+kk (50) od 24 000 Kč, byty 3+1 (49) od 16 500 Kč, byty 4+1 (36) od 19 000 Kč, byty 5+1 a více (27) od 29 000 Kč, byty 1+1 (20) od 11 000 Kč, pokoje (18) od 6 900 Kč, byty 5+kk (14) od 33 000 Kč a ostatní byty (1) od 60 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obci Praha, je byt za cenu 118 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 286 m2.

Lokality bytů na pronájem

Vyfiltrovat si byty v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Byty k pronájmu Praha 5 (144), Byty k pronájmu Praha 1 (142), Byty k pronájmu Praha 2 (74), Byty k pronájmu Praha 4 (70), Byty k pronájmu Praha 6 (64), Byty k pronájmu Praha 3 (51), Byty k pronájmu Praha 10 (50), Byty k pronájmu Praha 9 (48), Byty k pronájmu Praha 8 (46), Byty k pronájmu Praha 7 (30).

V Praze nabízíme byty v celkem 76 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu v Novém Městě (108), Byty k pronájmu ve Vinohradech (80), Byty k pronájmu v Smíchově (56), Byty k pronájmu v Žižkově (35), Byty k pronájmu ve Starém Městě (30), Byty k pronájmu v Malé Straně (30), Byty k pronájmu v Košířích (27), Byty k pronájmu v Holešovicích (24), Byty k pronájmu v Karlíně (18), Byty k pronájmu ve Strašnicích (17), Byty k pronájmu v Bubenči (17), Byty k pronájmu v Josefově (17), Byty k pronájmu v Břevnově (16), Byty k pronájmu v Libni (16), Byty k pronájmu v Dejvicích (15), Byty k pronájmu v Nuslích (13), Byty k pronájmu ve Vysočanech (12), Byty k pronájmu v Hlubočepech (12), Byty k pronájmu v Modřanech (12), Byty k pronájmu ve Stodůlkách (12), Byty k pronájmu v Troji (10), Byty k pronájmu v Michli (9), Byty k pronájmu ve Vršovicích (9), Byty k pronájmu v Krči (9), Byty k pronájmu v Letňanech (8), Byty k pronájmu v Malešicích (7), Byty k pronájmu v Chodově (6), Byty k pronájmu v Hloubětíně (6), Byty k pronájmu v Braníku (6), Byty k pronájmu v Jinonicích (6), Byty k pronájmu ve Veleslavíně (5), Byty k pronájmu v Záběhlicích (5), Byty k pronájmu ve Střížkově (5), Byty k pronájmu v Třebonicích (5), Byty k pronájmu v Kamýku (5), Byty k pronájmu ve Vokovicích (4), Byty k pronájmu v Zbraslavi (4), Byty k pronájmu v Řepech (4), Byty k pronájmu ve Velké Chuchli (4), Byty k pronájmu v Horních Měcholupech (3), Byty k pronájmu ve Vinoři (3), Byty k pronájmu v Kobylisích (3), Byty k pronájmu v Liboci (3), Byty k pronájmu v Hájích (3), Byty k pronájmu v Uhříněvsi (3), Byty k pronájmu v Bohnicích (3), Byty k pronájmu v Radotíně (3), Byty k pronájmu v Horních Počernicích (3), Byty k pronájmu v Suchdolu (3), Byty k pronájmu v Hrdlořezech (3), Byty k pronájmu v Dolních Měcholupech (3), Byty k pronájmu v Písnici (2), Byty k pronájmu v Hradčanech (2), Byty k pronájmu v Čakovicích (2), Byty k pronájmu ve Lhotce (2), Byty k pronájmu v Černém Mostu (2), Byty k pronájmu v Proseku (2), Byty k pronájmu v Slivenci (2), Byty k pronájmu v Újezdě nad Lesy (2), Byty k pronájmu v Podolí (2), Byty k pronájmu v Šeberově (2), Byty k pronájmu v Motole (2).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty k pronájmu MČ Praha 1 (129), Byty k pronájmu MČ Praha 5 (108), Byty k pronájmu MČ Praha 2 (66), Byty k pronájmu MČ Praha 6 (54), Byty k pronájmu MČ Praha 3 (45), Byty k pronájmu MČ Praha 8 (38), Byty k pronájmu MČ Praha 4 (36), Byty k pronájmu MČ Praha 10 (35), Byty k pronájmu MČ Praha 7 (24), Byty k pronájmu MČ Praha 9 (23), Byty k pronájmu MČ Praha 12 (17), Byty k pronájmu MČ Praha 13 (11), Byty k pronájmu MČ Praha 18 (7), Byty k pronájmu MČ Praha 11 (7), Byty k pronájmu MČ Praha-Zličín (6).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (434), klidná část obce (123), sídliště (10), okraj obce (6), zástavba rd (1), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Pro hlavní město Prahu a její okolí je důležitá dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, při cestách přes centrum města je zásadní dobré napojení na MHD nebo metro (211). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Praze s garáží (73) nebo byty v Praze s parkovacím stáním (26).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (164) a 2. patře (146), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (313). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (50). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Praha k pronájmu byty v bezvadném stavu (375), po rekonstrukci (150), novostavby (117), v dobrém stavu (90), k rekonstrukci (2).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Praha nabízejí nejčastěji zděné byty (290). V nabídce na pronájem jsou také jiné byty (208), panelové byty (55), skeletonové byty, kamenné byty (2) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obci Praha

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Praze také k dispozici 38 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Praha dle inzerenta:

V Praze a okolí pochází 762 bytů z nabídky realitních kanceláří a 2 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Engel & Völkers Prague (134), Home Sweet Home real s.r.o. (98), Mgr. Jan Vodenka (35), CENTURY 21 Česká republika (34), NEXT REALITY GROUP a.s. (33), FARAON reality, s.r.o (30), Realitní kancelář Donna s.r.o. (27), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (27), QARA s.r.o. (21) a Bohemian Estates International, s.r.o. (19). Další 2 byty jsou přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obci Praha?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Praha 186 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Praze?

V obci Praha působí 1375 realitních makléřů, spadajících pod 296 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, Reality PROSTOR s.r.o. Praha, RE/MAX Priority Mladá Boleslav, ECON REAL s.r.o. Praha, Alexiss Group s.r.o. Praha, TALANDA Invest s.r.o. Praha, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha a Středočeské reality, spol. s r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Praha

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Hrášek, Kristýna Kubálková, Anton Rožnov, Ilona Fanfrdlová, Petr Baničevič, Zdeněk Pýcha, Gabriela Machová, Aleš Vladař, Katarína Pokrupová a Igor Chotinskij.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Petr Hrášek (262). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Praha - Braník, Na výspě

Engel & Völkers Prague

Světlé studio s balkonem se nachází v šestém nadzemním podlaží moderní novostavby s výtahem. Z prostorné vstupní haly se vchází do hlavní obytné místnosti spojené s kuchyňskou linkou vybavenou dvouplotýnkou a lednicí. K bytu náleží prostorný balkon…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 27m2, Praha - Kobylisy, Kyselova

Pronajmeme exkluzivně byt 1+kk 27m2 s lodžií s nádherným výhledem u metra Ládví, Praha 8. Byt je vybavený kuchyňskou linkou s dvouvařičem, ledničkou, pračkou a částečně nábytkem. Koupelna je zařízena vanou a je společná s WC. Na podlahách je plovoucí podlaha,…

Pronájem bytu 3+1, 80m2, Praha - Holešovice, Heřmanova

Engel & Völkers Prague

Atraktivní byt s dispozicí 3+1 v klidné ulici nedaleko veletržního paláce se nachází ve 3. nadzemním podlaží činžovního domu bez výtahu.Byt se skládá ze vstupní chodby z níž se jde na samostatnou toaletu a do koupelny se sprchovým koutem. Dva samostatné pokoje…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 32m2, Praha - Modřany, Levského

Home Sweet Home real s.r.o.

Nabízíme k pronájmu velmi pěkný byt 1+kk o celkové rozloze 32m2, který se nachází v šestém patře panelového domu s výtahem v ulici Levského, Praha 4 - Modřany. Byt je orientován na jižní stranu a sestává z chodby (šatní skříň), částečně vybaveného pokoje…

Pronájem bytu 4+kk, 119m2, Praha - Malá Strana, Letenská

Engel & Völkers Prague

Historický novorenesanční dům v malebné lokalitě Malé Strany. Podkrovní prostor byl v roce 2012 zrekonstruován do podoby dvoupodlažního mezonetu 4+kk, který vyhovuje vysokým standardům moderního bydlení. Součástí bytu je vstupní hala, obývací pokoj, kuchyňský kout, terasa, balkon,…

Pronájem bytu 5+1 a více, 142m2, Praha - Smíchov, Křížová

Engel & Völkers Prague

Moderní loftový ateliér s galerií, ze známého projektu SUPERLOFTS, tovární budovy s výtahem z roku 1900 s výraznou a nezaměnitelnou architekturou, vysokými žebrovými stropy a velkoplošnými okny s krásným výhledem na celou Prahu. Loftový interiér bytu je…

Pronájem bytu 5+kk, 140m2, Praha - Dejvice, Mařákova

Engel & Völkers Prague

K okamžitému pronájmu nabízíme prostorný mezonetový byt s dispozicí 5+kk ve skvělé lokalitě Dejvic. Byt se nachází v 5. a 6. nadzemním podlaží historického činžovního domu s výtahem do mezipatra. Spodní patro tvoří vstupní hala s komorou, obývací pokoj je propojen…

Pronájem bytu 2+kk, 73m2, Praha - Nové Město, Resslova

Home Sweet Home real s.r.o.

Nabízíme k pronájmu krásný kompletně vybavený byt 2+kk o celkové rozloze 73m2, který se nachází ve 4.nadzemním patře cihlového domu s výtahem v ulici Resslova, Praha 2 - Nové Město. Byt sestává z prostorného obývacího pokoje s plně vybavenou kuchyňskou linkou…

Pronájem bytu 2+kk, 78m2, Praha - Nové Město, Resslova

Home Sweet Home real s.r.o.

Nabízíme k pronájmu krásný kompletně vybavený byt 2+kk o celkové rozloze 78m2, který se nachází v 1.nadzemním patře cihlového domu s výtahem v ulici Resslova, Praha 2 - Nové Město. Byt sestává z prostorného obývacího pokoje s plně vybavenou kuchyňskou linkou…

Pronájem bytu 2+kk, 71m2, Praha - Nové Město, Resslova

Home Sweet Home real s.r.o.

Nabízíme k pronájmu krásný kompletně vybavený byt 2+kk o celkové rozloze 71m2, který se nachází v 1.nadzemním patře cihlového domu s výtahem v ulici Resslova, Praha 2 - Nové Město. Byt sestává z prostorného obývacího pokoje s plně vybavenou kuchyňskou linkou…

Pronájem bytu 2+kk, 49m2, Praha - Vinohrady, Italská

QARA s.r.o.

Zprostředkuji jako prvnímu nájemci, pronájem luxusního bytu 2+kk v kompletně zrekonstruovaném domě, pouze 3 minuty od náměstí Míru. Byt, jehož obytná plocha činí 49 m, je v pátém patře s výtahem. Ze vstupní chodby se vchází do koupelny s prostorným sprchovým koutem…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Praha - Záběhlice, Kamelova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje pronájem bytu 1+kk velikosti 30m2, který se nachází ve 4. NP šestipodlažního bytového komplexu v lokalitě Praha 10 - Záběhlice, ulice Kamelova. V tomto bytě je pokoj s kuchyňským koutem se spotřebiči (lednička, varná sklokeramická…

Pronájem bytu 2+kk, 54m2, Praha - Dolní Měcholupy, Honzíkova

Home Sweet Home real s.r.o.

Nabízíme k pronájmu nezařízený byt 2+kk o celkové rozloze 54,4m2 s balkónem (3,9m2), který se nachází v prvním patře novostavby s výtahem v ulici Honzíkova, Praha 10 - Dolní Měcholupy. Byt sestává ze vstupní chodby, obývacího pokoje se vstupem…

Pronájem bytu 4+kk, 125m2, Praha - Staré Město, Jilská

Home Sweet Home real s.r.o.

Nabízíme k dlouhodobému pronájmu luxusně zařízený byt 4+kk se zachovanými architektonickými prvky a renovovanými stropy pocházejícími ze 17.století. Byt o celkové rozloze 125m2 s terasou (15m2) se nachází v prvním patře historického domu bez výtahu, v prestižní…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 53m2, Praha - Královice, Ke Stupicím

dlouhodobý pronájem velkorysého, zcela nového bytu 1+kk, 53m2 se sklepem a venkovním parkovacím stání v klidném rezidenčním bydlení v Nových Kralovicích. Naleznete zde kvalitní moderní bydlení s přírodou a dostupností do Prahy. Moderní byt je vybaven kuchyňskou linkou…

Pronájem bytu 2+kk, 34m2, Praha - Smíchov, Grafická

Engel & Völkers Prague

Pronájem možný pouze pro 1 osobu! K pronájmu od 1.10.2022 je připravený plně vybavený byt v prvním nadzemním podlaží domu s výtahem. Perfektní orientace do klidného vnitrobloku se zahradou, kterou lze využívat. Kuchyně je vybavena všemi spotřebiči včetně myčky. Koupelna…

Pronájem bytu 3+kk, 128m2, Praha - Žižkov, Seifertova

Engel & Völkers Prague

K okamžitému pronájmu je připraven světlý mezonetový byt s terasou ve vysokém standardu po kompletní rekonstrukci s dispozicí 3+kk + galerie nacházející se v 6. a 7. nadzemním podlaží činžovního domu s výtahem.Praktická dispozice této jednotky nabízí vstupní místnost…

Pronájem bytu 3+1, 85m2, Praha - Smíchov, Janáčkovo nábřeží

Home Sweet Home real s.r.o.

Velice pěkný, prostorný byt 3+1 (85m2) k pronájmu ve vyhledávané lokalitě Prahy 5 - Smíchov v ulici Janáčkovo nábřeží. Byt se nachází ve druhém patře cihlového domu a skládá se z obývacího pokoje s rozkládací pohovkou a jídelnou, 2 ložnic…

Pronájem bytu 3+1, 110m2, Praha - Vinohrady, Vinohradská

Home Sweet Home real s.r.o.

Prostorný nezařízený byt 3+1 k pronájmu v ulici Vinohradská,Praha 2. Byt je v  podkroví cihlového domu s výtahem. Celková užitná plocha činí 110m2, terasa o velikosti 16m2. K dispozici velmi pěkná kuchyňská linka se spotřebiči. V koupelně je vana,…

Pronájem bytu 3+kk, 81m2, Praha - Strašnice, Vinohradská

Home Sweet Home real s.r.o.

Nabízíme k pronájmu krásný byt 3+kk o velikosti 81 m2. Byt se nachází v 5.patře novostavby cihlového domu s výtahem. Byt je po kompletní rekonstrukci. Má zimní zahradu. Byt je zařízený. Kuchyňský kout je vybaven všemi spotřebiči - lednice, sklokeramická…


TOPlist TOPlist