12 726 aktuálních nabídek
od 423 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Pražské obvody
Upřesnit lokalitu
Praha 5
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu Praha 5

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od 7 500 Kč do 589 000 Kč

Ceny bytů v obvodu Prahy 5

Cena bytů k pronájmu v obvodu Prahy 5 se momentálně pohybuje od 7 500 Kč za měsíc do 589 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obvodu Praha 5.

Jaké jsou byty k pronájmu v obvodu Praha 5?

Na trhu na Praze 5 jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (42) v cenách od 12 000 Kč, následují byty 1+kk a garsoniéry (26) od 7 500 Kč, byty 3+kk (10) od 17 000 Kč, byty 1+1 (8) od 13 000 Kč, byty 3+1 (8) od 19 000 Kč, pokoje (7) od 12 700 Kč, byty 2+1 (6) od 14 000 Kč, byty 4+kk (6) od 32 000 Kč, byty 5+1 a více (2) od 17 000 Kč a byty 4+1 (1) .

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obvodu Praha 5, je byt za cenu 45 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 195 m2.

Lokality bytů na pronájem

Vyfiltrovat si byty v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Byty k pronájmu Praha 1 (122), Byty k pronájmu Praha 5 (116), Byty k pronájmu Praha 2 (91), Byty k pronájmu Praha 4 (88), Byty k pronájmu Praha 6 (66), Byty k pronájmu Praha 9 (61), Byty k pronájmu Praha 3 (55), Byty k pronájmu Praha 10 (54), Byty k pronájmu Praha 8 (48), Byty k pronájmu Praha 7 (19).

V Praze nabízíme byty v celkem 80 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu ve Vinohradech (99), Byty k pronájmu v Novém Městě (85), Byty k pronájmu v Smíchově (47), Byty k pronájmu v Malé Straně (33), Byty k pronájmu ve Starém Městě (28), Byty k pronájmu v Košířích (26), Byty k pronájmu v Žižkově (26), Byty k pronájmu v Holešovicích (19), Byty k pronájmu ve Vršovicích (19), Byty k pronájmu v Břevnově (17), Byty k pronájmu v Nuslích (15), Byty k pronájmu v Libni (15), Byty k pronájmu v Michli (15), Byty k pronájmu v Karlíně (15), Byty k pronájmu v Bubenči (12), Byty k pronájmu v Modřanech (12), Byty k pronájmu v Josefově (11), Byty k pronájmu ve Strašnicích (11), Byty k pronájmu v Kobylisích (11), Byty k pronájmu ve Vysočanech (11), Byty k pronájmu v Dejvicích (10), Byty k pronájmu v Letňanech (10), Byty k pronájmu v Krči (10), Byty k pronájmu v Záběhlicích (10), Byty k pronájmu ve Stodůlkách (10), Byty k pronájmu v Černém Mostu (9), Byty k pronájmu ve Vokovicích (9), Byty k pronájmu v Chodově (9), Byty k pronájmu v Jinonicích (7), Byty k pronájmu v Podolí (7), Byty k pronájmu v Hlubočepech (6), Byty k pronájmu v Řepech (6), Byty k pronájmu v Hloubětíně (5), Byty k pronájmu v Dolních Měcholupech (5), Byty k pronájmu v Liboci (5), Byty k pronájmu v Troji (5), Byty k pronájmu v Bohnicích (5), Byty k pronájmu v Proseku (5), Byty k pronájmu v Kamýku (4), Byty k pronájmu v Hájích (4), Byty k pronájmu v Hostivaři (4), Byty k pronájmu v Komořanech (3), Byty k pronájmu v Řeporyjích (3), Byty k pronájmu ve Veleslavíně (3), Byty k pronájmu ve Lhotce (3), Byty k pronájmu ve Střížkově (3), Byty k pronájmu v Kyjích (3), Byty k pronájmu v Újezdě u Průhonic (3), Byty k pronájmu v Hostavicích (3), Byty k pronájmu v Hradčanech (3), Byty k pronájmu ve Vinoři (2), Byty k pronájmu v Slivenci (2), Byty k pronájmu v Čakovicích (2), Byty k pronájmu v Kunraticích (2), Byty k pronájmu v Třebonicích (2), Byty k pronájmu v Dolních Chabrech (2), Byty k pronájmu v Braníku (2), Byty k pronájmu ve Střešovicích (2).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty k pronájmu MČ Praha 1 (109), Byty k pronájmu MČ Praha 5 (87), Byty k pronájmu MČ Praha 2 (78), Byty k pronájmu MČ Praha 6 (54), Byty k pronájmu MČ Praha 3 (49), Byty k pronájmu MČ Praha 4 (46), Byty k pronájmu MČ Praha 8 (45), Byty k pronájmu MČ Praha 10 (41), Byty k pronájmu MČ Praha 9 (22), Byty k pronájmu MČ Praha 14 (19), Byty k pronájmu MČ Praha 7 (18), Byty k pronájmu MČ Praha 12 (16), Byty k pronájmu MČ Praha 11 (13), Byty k pronájmu MČ Praha 18 (9), Byty k pronájmu MČ Praha 13 (8).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Pro hlavní město Prahu a její okolí je důležitá dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, při cestách přes centrum města je zásadní dobré napojení na MHD nebo metro (37). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty na Praze 5 s garáží (24) nebo byty na Praze 5 s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (22) a 2. patře (23), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (53). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (5). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obvod Praha 5 k pronájmu byty v bezvadném stavu (52), novostavby (33), po rekonstrukci (20), v dobrém stavu (10).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obvodu Praha 5 nabízejí nejčastěji zděné byty (44). V nabídce na pronájem jsou také jiné byty (40), panelové byty (4), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obvodu Praha 5

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v obvodu Praha 5 také k dispozici dva byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obvodu Praha 5 dle inzerenta:

Na Praze 5 a okolí pochází 116 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Engel & Völkers Prague (19), Home Sweet Home real s.r.o. (18), CENTURY 21 Česká republika (6), Realitní kancelář Donna s.r.o. (6), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (5), RE/MAX Anděl (5), Mgr. Jan Vodenka (5), QARA s.r.o. (4), Keller Williams Czech Republic (3) a Fincentrum Reality s.r.o. (3).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obvodu Prahy 5?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obvodu Praha 5 36 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt na Praze 5?

V obvodu Praha 5 působí 1214 realitních makléřů, spadajících pod 263 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, BHJV spol. s r.o. Kladno, RE/MAX Priority Mladá Boleslav, Alexiss Group s.r.o. Praha, TALANDA Invest s.r.o. Praha, Reality PROSTOR s.r.o. Praha a Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obvodu Praha 5

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Martin Vacek, Ilona Fanfrdlová, Petr Hrášek, Aleš Vladař, Kristýna Klír, Gabriela Machová, Richard Dobiaš, Marcela Špetová, MBA, Katarína Pokrupová a Štefan Ličartovský.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Martin Vacek (221). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 21m2, Praha - Košíře, Donátova

QARA s.r.o.

Nabízíme k pronájmu pěkný, útulný byt o velikosti 1+kk, celkové ploše 21,4m2, situovaný v prvním podlaží bytového domu v klidné ulici Donátova, Praha 5 - Košíře. Součástí bytu je kuchyňská linka, jinak není vybavený nábytkem. Po dohodě se současným nájemníkem může zůstat…

Pronájem bytu 2+kk, 45m2, Praha - Smíchov, U Santošky

CENTURY 21 Česká republika

Máte rádi aktivní akční a pracovní život. Máme pro Vás byt 2kk kousek od nákupního centra OC Nový Smíchov. Andel, jedna z nejatraktivnějších lokalit Prahy. V okolí vice akce Manifesto Market,Cinema City, DTJ sport club, Mrazovka park, Bowling Smíchov. Tak že vice restaurace,…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Praha - Košíře, Holečkova

Engel & Völkers Prague

Přinášíme Vám k pronájmu moderně zařízené studio o dispozici 1+kk v atraktivní lokalitě Pražských Košířů. Byt se nachází ve 3. nadzemním podlaží novostavby z roku 2006. Byt je kompletně vybavený moderním a nadčasovým nábytkem. Pohodlná king size postel Vám zajistí…

Pronájem bytu 1+1, 50m2, Praha - Smíchov

KUZO Partners s.r.o.

Pronájem bytu - pěkný, prostorný, nezařízený byt 1+1, 50m2, s menší komorou, Praha 5 - Smíchov, ulice Na Březince, přízemí v krásném kompletně zrekonstruovaném secesním domě. Orientace bytu je na jihovýchod (pokoj) do klidné jednosměrné ulice se vzrostlými…

Pronájem bytu 3+kk, 105m2, Praha - Košíře, Beníškové

Ve výhradním zastoupení zprostředkujeme pronájem moderního světlého bytu 3+kk (75,5 m2) s předzahrádkou, sklepem a garážovým stáním v Praze 5 Košířích. Byt je velmi prostorný, jeho centrem je velký obývací pokoj s francouzským oknem s výhledem do zeleně a na…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 25m2, Praha - Smíchov, Moulíkova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje možný pronájem bytu 1+kk 25 m2 P5 Smíchov. Jedná se o byt v cihlovém domě bez výtahu. Byt je po rekonstrukci. Vstup do malé předsíně, kde se nachází šatní skříň. Dále koupelna, která je vybavena pračkou. V hlavní místnosti je…

Pronájem bytu 4+kk, 217m2, Praha - Smíchov, Holečkova

Engel & Völkers Prague

K pronájmu nabízíme několik zcela nových bytů v právě dokončené unikátní novostavbě na pražském Smíchově. Jedná se o exkluzivní nemovitost s množstvím bytů v různých dispozicích (2+kk až 4+kk s galerií a střešní terasou). V bytech jsou použity kvalitní…

Pronájem bytu 2+kk, 44m2, Praha - Smíchov, Strakonická

Engel & Völkers Prague

Velmi luxusní reprezentativní byt s dispozicí 2+kk se nachází v rekonstruovaném historickém činžovním domě s výtahem. Na rekonstrukci bytu byly použity pouze kvalitní materiály.Vstupní hala je zařízená množstvím úložných prostor v podobě vestavěné skříně.Byt disponuje kuchyní,…

Pronájem bytu 4+1, 165m2, Praha - Smíchov, Janáčkovo nábřeží

Engel & Völkers Prague

Ihned k pronájmu je připravený plně klimatizovaný zrekonstruovaný mezonet s dispozicí 4+1, který se nachází v 5. nadzemním podlaží též zrekonstruovaného činžovního domu s výtahem.Praktická dispozice, kdy u vstupu do bytu je oddělená toaleta a zabudovaná šatní…

Pronájem bytu 2+kk, 67m2, Praha - Jinonice, Butovická

Engel & Völkers Prague

Nadstandardně provedený kompletně zařízený byt 2+kk s terasou 16,9 m2 a krytým parkovacím stáním.Byt se skládá:- vstupní chodba, která je kompletně zařízená vestavěným nábytkem a velkým množstvím úložných prostor- koupelna se sprchovým koutem, včetně…

Pronájem bytu 2+kk, 51m2, Praha - Stodůlky, Wiedermannova

BIDLI reality, a.s.

Nabízíme k nájmu útulný byt 2+KK s balkonem ve 3. patře cihlového domu s výtahy kolaudovaného v r. 2005. Byt má celkem 50,6 m2 a skládá se z obývacího pokoje s kuchyňským koutem (20,6 m2) a vstupem na balkon (2,7 m2), samostatné…

Pronájem bytu 5+1 a více, 142m2, Praha - Smíchov, Křížová

Engel & Völkers Prague

Moderní loftový ateliér s galerií, ze známého projektu SUPERLOFTS, tovární budovy s výtahem z roku 1900 s výraznou a nezaměnitelnou architekturou, vysokými žebrovými stropy a velkoplošnými okny s krásným výhledem na celou Prahu. Loftový interiér bytu je…

Pronájem bytu 2+kk, 34m2, Praha - Smíchov, Grafická

Engel & Völkers Prague

Pronájem možný pouze pro 1 osobu! K pronájmu od 1.10.2022 je připravený plně vybavený byt v prvním nadzemním podlaží domu s výtahem. Perfektní orientace do klidného vnitrobloku se zahradou, kterou lze využívat. Kuchyně je vybavena všemi spotřebiči včetně myčky. Koupelna…

Pronájem bytu 3+1, 85m2, Praha - Smíchov, Janáčkovo nábřeží

Home Sweet Home real s.r.o.

Velice pěkný, prostorný byt 3+1 (85m2) k pronájmu ve vyhledávané lokalitě Prahy 5 - Smíchov v ulici Janáčkovo nábřeží. Byt se nachází ve druhém patře cihlového domu a skládá se z obývacího pokoje s rozkládací pohovkou a jídelnou, 2 ložnic…

Pronájem bytu 2+kk, 55m2, Praha - Hlubočepy, Benešova

CENTURY 21 Česká republika

Pronájem krásného bytu 2+kk s balkonem o celkové ploše 55m2. Byt se nachází ve 2.NP v projektu Ranta Barrandov. V bytě je obývací pokoj s kuchyňskou linkou včetně spotřebičů, ložnice, koupelna se sprchovým koutem a předsíň. Z obývacího pokoje i ložnice…

Pronájem bytu 1+1, 33m2, Praha - Smíchov, V lesíčku

CENTURY 21 Česká republika

Zrekonstruovaný apartmán 1+1 na skvělém místě je ideální pro jednu osobu, která chce výhled na Hradčany a soukromí. Byt se nachází v 7. podlaží historického domu s výtahem. Byt je částečně zařízen nábytkem včetně velké postele, sedačky nebo prostorné skříně. Spací část je…

Pronájem bytu 2+kk, 60m2, Praha - Smíchov, Grafická

ID: Neugraf Nabízíme k pronájmu prostorný ateliér 5 minut chůze od obchodního centra Nový Smíchov. Lávka přímo z obchodního centra vede do parku Sarcé Coeur, přes který dojdete až k projektu NEUGRAF, kde se nemovitost nachází. Ateliér splňuje i všechny požadavky…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Praha - Košíře

Jaroš Real Estate s.r.o.

Nabízíme Vám k pronájmu byt 1kk o velikost 30m2 po částečné rekonstrukci. Byt se nachází v 1. patře udržovaného domu v ulici Prachnerova, minutu chůze od zastávky Klamovka. V okolí bytu je veškerá občanská vybavenost a o pár tramvajových zastávek dále se…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 25m2, Praha - Smíchov, Na Skalce

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje možný pronájem nově zrekonstruovaného bytu 1+kk 25 m2 P5- Smíchov. Vstup do předsíňky, kde je umístěna šatní skříň a knihovna. Dále vstup do koupelny, kde je sprchový kout, toaleta, umyvadlo a nová pračka. Kuchyně je spojená…

Pronájem bytu 3+1, 83m2, Praha - Smíchov, Janáčkovo nábřeží

Engel & Völkers Prague

K pronájmu od 5.10.2022 je k dispozici byt 3+1 o rozloze 83 m2 v krásně rekonstruovaném historickém činžovním domě z přelomu století. Rekonstrukce dbala na zachování všech architektonických a dekoračních prvků secese. Byt se nachází ve 4.NP…


TOPlist TOPlist