12 726 aktuálních nabídek
od 423 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Pražské obvody
Upřesnit lokalitu
Praha 3
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu Praha 3

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od 10 500 Kč do 124 800 Kč

Ceny bytů v obvodu Prahy 3

Cena bytů k pronájmu v obvodu Prahy 3 se momentálně pohybuje od 10 500 Kč za měsíc do 124 800 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obvodu Praha 3.

Jaké jsou byty k pronájmu v obvodu Praha 3?

Na trhu na Praze 3 jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (6) v cenách od 16 000 Kč, následují byty 3+kk (10) od 20 500 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (7) od 10 500 Kč, byty 2+kk (6) od 16 000 Kč, pokoje (5) od 12 000 Kč, byty 2+1 (4) od 15 900 Kč, byty 3+1 (3) od 20 000 Kč, byty 1+1 (3) od 12 500 Kč a byty 5+kk (2) od 65 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obvodu Praha 3, je byt za cenu 87 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 250 m2.

Lokality bytů na pronájem

Vyfiltrovat si byty v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Byty k pronájmu Praha 1 (122), Byty k pronájmu Praha 5 (116), Byty k pronájmu Praha 2 (91), Byty k pronájmu Praha 4 (88), Byty k pronájmu Praha 6 (66), Byty k pronájmu Praha 9 (61), Byty k pronájmu Praha 3 (55), Byty k pronájmu Praha 10 (54), Byty k pronájmu Praha 8 (48), Byty k pronájmu Praha 7 (19).

V Praze nabízíme byty v celkem 80 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu ve Vinohradech (99), Byty k pronájmu v Novém Městě (85), Byty k pronájmu v Smíchově (47), Byty k pronájmu v Malé Straně (33), Byty k pronájmu ve Starém Městě (28), Byty k pronájmu v Košířích (26), Byty k pronájmu v Žižkově (26), Byty k pronájmu v Holešovicích (19), Byty k pronájmu ve Vršovicích (19), Byty k pronájmu v Břevnově (17), Byty k pronájmu v Nuslích (15), Byty k pronájmu v Libni (15), Byty k pronájmu v Michli (15), Byty k pronájmu v Karlíně (15), Byty k pronájmu v Bubenči (12), Byty k pronájmu v Modřanech (12), Byty k pronájmu ve Strašnicích (11), Byty k pronájmu v Kobylisích (11), Byty k pronájmu ve Vysočanech (11), Byty k pronájmu v Josefově (11), Byty k pronájmu v Dejvicích (10), Byty k pronájmu v Letňanech (10), Byty k pronájmu v Krči (10), Byty k pronájmu v Záběhlicích (10), Byty k pronájmu ve Stodůlkách (10), Byty k pronájmu ve Vokovicích (9), Byty k pronájmu v Chodově (9), Byty k pronájmu v Černém Mostu (9), Byty k pronájmu v Jinonicích (7), Byty k pronájmu v Podolí (7), Byty k pronájmu v Hlubočepech (6), Byty k pronájmu v Řepech (6), Byty k pronájmu v Hloubětíně (5), Byty k pronájmu v Dolních Měcholupech (5), Byty k pronájmu v Liboci (5), Byty k pronájmu v Troji (5), Byty k pronájmu v Bohnicích (5), Byty k pronájmu v Proseku (5), Byty k pronájmu v Kamýku (4), Byty k pronájmu v Hájích (4), Byty k pronájmu v Hostivaři (4), Byty k pronájmu ve Lhotce (3), Byty k pronájmu ve Střížkově (3), Byty k pronájmu v Kyjích (3), Byty k pronájmu v Újezdě u Průhonic (3), Byty k pronájmu v Hostavicích (3), Byty k pronájmu v Hradčanech (3), Byty k pronájmu v Komořanech (3), Byty k pronájmu v Řeporyjích (3), Byty k pronájmu ve Veleslavíně (3), Byty k pronájmu v Slivenci (2), Byty k pronájmu v Čakovicích (2), Byty k pronájmu v Kunraticích (2), Byty k pronájmu v Třebonicích (2), Byty k pronájmu v Dolních Chabrech (2), Byty k pronájmu v Braníku (2), Byty k pronájmu ve Střešovicích (2), Byty k pronájmu ve Vinoři (2).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty k pronájmu MČ Praha 1 (109), Byty k pronájmu MČ Praha 5 (87), Byty k pronájmu MČ Praha 2 (78), Byty k pronájmu MČ Praha 6 (54), Byty k pronájmu MČ Praha 3 (49), Byty k pronájmu MČ Praha 4 (46), Byty k pronájmu MČ Praha 8 (45), Byty k pronájmu MČ Praha 10 (41), Byty k pronájmu MČ Praha 9 (22), Byty k pronájmu MČ Praha 14 (19), Byty k pronájmu MČ Praha 7 (18), Byty k pronájmu MČ Praha 12 (16), Byty k pronájmu MČ Praha 11 (13), Byty k pronájmu MČ Praha 18 (9), Byty k pronájmu MČ Praha 13 (8).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Pro hlavní město Prahu a její okolí je důležitá dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, při cestách přes centrum města je zásadní dobré napojení na MHD nebo metro (9). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty na Praze 3 s garáží (5) nebo byty na Praze 3 s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (8) a 2. patře (12), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (24). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (3). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obvod Praha 3 k pronájmu byty v bezvadném stavu (28), po rekonstrukci (16), v dobrém stavu (3), novostavby (1).

Nabídka bytů v obvodu Praha 3 dle inzerenta:

Na Praze 3 a okolí pochází 55 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Home Sweet Home real s.r.o. (18), Engel & Völkers Prague (8), FARAON reality, s.r.o (7), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (4), CENTURY 21 Česká republika (3), I.E.T. Reality s.r.o. (2), QARA s.r.o. (2), Bohemian Estates International, s.r.o. (1), Mgr. Jan Vodenka (1) a Findeo reality s.r.o. (1).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obvodu Prahy 3?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obvodu Praha 3 7 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt na Praze 3?

V obvodu Praha 3 působí 1214 realitních makléřů, spadajících pod 263 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, BHJV spol. s r.o. Kladno, RE/MAX Priority Mladá Boleslav, Alexiss Group s.r.o. Praha, TALANDA Invest s.r.o. Praha, Reality PROSTOR s.r.o. Praha a Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obvodu Praha 3

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Martin Vacek, Ilona Fanfrdlová, Petr Hrášek, Aleš Vladař, Kristýna Klír, Gabriela Machová, Richard Dobiaš, Marcela Špetová, MBA, Katarína Pokrupová a Štefan Ličartovský.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Martin Vacek (221). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 3+kk, 86m2, Praha - Žižkov, Olgy Havlové

Reality 11 Vám zprostředkují pronájem krásného světlého bytu 3+kk s dvěma terasami o celkové velikosti 86 m2. Byt se nachází ve třetím patře novostavby rezidence Alfa v Praze 3 na rozhraní Žižkova a Malešic v ul. Olgy Havlové. V bytě jsou…

Pronájem bytu 4+kk, 144m2, Praha - Vinohrady, Kolínská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje pronájem luxusního bytu 4+kk velikosti 144 m2 na krásné adrese. Byt je po kompletní rekonstrukci včetně veškerého zařízení, které je vidět na fotkách. Dvě koupelny, jedna samostatná toaleta, v jedné koupelně sprchový kout, umyvadlo…

Pronájem bytu 2+kk, 62m2, Praha - Žižkov, Na Ohradě

Volný ihned. Nabízíme Vám pronájem krásného bytu 2+kk o celkové ploše 58m2 s balkonem o ploše 4m2 umístěného v 6.nadzemím podlaží cihlového domu na Praze 3 – ul.Na ohradě č.or.4. Jedná se o nástavbu, celá rekonstrukce je provedena velmi kvalitně a vkusně…

Pronájem bytu 3+kk, 128m2, Praha - Žižkov, Seifertova

Engel & Völkers Prague

K okamžitému pronájmu je připraven světlý mezonetový byt s terasou ve vysokém standardu po kompletní rekonstrukci s dispozicí 3+kk + galerie nacházející se v 6. a 7. nadzemním podlaží činžovního domu s výtahem.Praktická dispozice této jednotky nabízí vstupní místnost…

Pronájem bytu 2+kk, 53m2, Praha - Žižkov, Bořivojova

CENTURY 21 Česká republika

Pronájem krásně zrekonstruovaného bytu 2+kk s  balkonem a výhledem do vnitrobloku o ploše 52,9m2. Byt se nachází ve třetím nadzemním podlaží činžovního domu s výtahem, který také prošel kompletní a vkusnou rekonstrukcí. K bytu náleží sklep v podzemním…

Pronájem bytu 2+kk, 52m2, Praha - Žižkov, V zahrádkách

CENTURY 21 Česká republika

Pokud hledáte moderní bydlení v klidné části pražského Žižkova v bytě s balkonem a parkovacím stáním v garáži, přijďte se podívat právě na tento byt. Bytová jednotka s výměrou 52 m2 se nachází ve 2. podlaží moderního bytového domu, který byl…

Pronájem bytu 2+kk, 40m2, Praha - Vinohrady, Bořivojova

ID: Borivojova Bílý a příjemný byt se nachází ve 1. patře domu. Byt je plně zařízený (krásné bílé skříňky, dveře, rozkládací pohovka, dvě komody, křeslo, zrcadlo, manželská postel) a je vybaven domácími spotřebiči. Koupelna je kombinována s toaletou. V bytě je komora. Má…

Pronájem bytu 3+kk, 74m2, Praha - Žižkov, Seifertova

Engel & Völkers Prague

K okamžitému pronájmu je připravený světlý byt ve vysokém standardu po kompletní rekonstrukci s dispozicí 3+kk nacházející se v 5. nadzemním podlaží činžovního domu s výtahem.Praktická dispozice této jednotky nabízí vstupní místnost s vestavěnými skříněmi, ložnice…

Pronájem bytu 4+kk, 160m2, Praha - Žižkov, Řehořova

Středočeské reality, spol. s r.o.

Pronájem luxusního, mezonetového bytu ve 4. a 5. p. kompletně zrekonstruovaného činžovního domu v Řehořově ulici na Praze 3 s výtahem. Celková rozloha je 152 m2 + 10 m2 střešní terasa s panoramatickým výhledem na Prahu. K…

Pronájem bytu 2+1, 67m2, Praha - Žižkov, Zelenky-Hajského

Myšák Reality

Žižkov je jedna z posledních upřímných pražských čtvrtí. Prvorepublikové žižkovské činžáky budou mít vždycky silnou atmosféru a tenhle ji má rozhodně pozitivní. Můžete bydlet ve světlém pátém patře ze šesti a samozřejmostí je i výtah. Byt 2+1 má rozlohu 66m2, je…

Pronájem bytu 2+kk, 50m2, Praha - Žižkov, Chelčického

CENTURY 21 Česká republika

Slunný byt 2+kk po rekonstrukci poblíž zastávky Lipanská.Byt se nachází ve 4.NP s výtahem. Dům je dobře udržován a má klidnou soukromou zahradu ve vnitro bloku, podzemní garáže a kočárkárnu.Byt přesel celkovou rekonstrukcí a je částečně vybaven:- vstupní hala:…

Pronájem bytu 2+1, 99m2, Praha - Vinohrady, Velehradská

Engel & Völkers Prague

Byt 2+1 po kompletní rekonstrukci v 5. NP historického činžovního domu s výtahem.Jednotka disponuje prostornou vstupní halou se šatní skříní a oddělenou šatnou, dvěma neprůchozími ložnicemi a kompletně zařízenou kuchyní. Dále koupelnou se sprchovým koutem…

Pronájem bytu 2+kk, 56m2, Praha - Vinohrady, Lucemburská

CENTURY 21 Česká republika

Lokalita pražských Vinohrad je unikátní území. Místo, kde stojí za to žít. Objevte rozmanitou paletu možností a historie. Ochutnejte pokrmy ze všech koutů světa. Zažijte život města na dosah ruky. Dovoluji si nabídnout k pronájmu úplně novou bytovou jednotku v novém…

Pronájem bytu 2+1, 84m2, Praha - Žižkov, Kubelíkova

Engel & Völkers Prague

Kompletně zrekonstruovaný prostorný byt 2+1 v pátém patře historického činžovního domu s výtahem. Pouze dva byty na patře.Byt se skládá:- prostorná vstupní hala- kuchyně (myčka, trouba, lednice)- dvě neprůchozí ložnice- koupelna se sprchovým koutem, nová pračka- oddělená toaleta-…

Pronájem bytu 2+kk, 80m2, Praha - Žižkov, Malešická

ID: Malesicka80 Nabízíme k pronájmu elegantní, prostorný a světlý byt 2+kk, 80,60m2 (z toho podlahová plocha bytu 67,23m2 + terasa 13,37m2) ve 2NP luxusní rezidence Central Park Praha s výhledem do vnitřního parku. Byt je kompletně zařízený. Byt je ideální pro…

Pronájem bytu 2+kk, 43m2, Praha - Vinohrady, Velehradská

Nabízíme k pronájmu krásně zrekonstruovaný a plně vybavený byt 2+kk o rozloze 43 m2 ve 3. podlaží cihlového domu s výtahem ve Velehradské ulici na královských Vinohradech jedné z nejoblíbenějších pražských lokalit. Dispozice bytu: prostorná…

Pronájem bytu 2+1, 68m2, Praha - Žižkov, Koněvova

Realitní kancelář Donna s.r.o.

Nabízíme pronájem bytu 2+1, o ploše 68m2 ve 2. patře cihlového domu, Praha 3 - Žižkov, ulice Koněvova. Dům je po částečné rekonstrukci, je chráněn kamerovým systémem s přístupem na čipovou kartu. Byt je částečně zařízený, pokoje jsou prostorné, neprůchozí, prostorná kuchyně…

Pronájem bytu 4+kk, 142m2, Praha - Vinohrady, Laubova

Engel & Völkers Prague

Historický secesní dům po kompletní rekonstrukci z roku 2019 v nejžádanější lokalitě Prahy přímo na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na rekonstrukci bytu byly použity pouze kvalitní materiály a vybavení jako masivní dubové parkety, kvalitní dlažba a sanitární vybavení, velká…

Pronájem bytu 2+kk, 45m2, Praha - Žižkov, Biskupcova

V zastoupení majitele Vám nabízíme pronájem světlého slunného bytu 2+KK, 45m2, s lodžií a 2m sklepem. Byt se nachází v klidné ulici se zelení, v 3. NP. rohového cihlového domu, plastová okna pokojů směřují na jih do zahrady, zasklená lodžie na východ. Byt je po…

Pronájem bytu 2+kk, 52m2, Praha - Žižkov, Koněvova

CENTURY 21 Česká republika

Pronájem bytu 2+ kk v atraktivní lokalitě. Nachází se 2 minuty pesky od tramvajové zastávky vozovna zizkov (tramvaj 1,11 a 9), je to 15 minut od centra. V blízkosti máte lidl a pár zastávek daleko velký kaufland. Byt prošel v posledních 3 letech rekonstrukcí a má nová…


TOPlist TOPlist