12 726 aktuálních nabídek
od 423 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Pražské obvody
Upřesnit lokalitu
Praha 4
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu Praha 4

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od 6 900 Kč do 150 000 Kč

Ceny bytů v obvodu Prahy 4

Cena bytů k pronájmu v obvodu Prahy 4 se momentálně pohybuje od 6 900 Kč za měsíc do 150 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obvodu Praha 4.

Jaké jsou byty k pronájmu v obvodu Praha 4?

Na trhu na Praze 4 jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (24) v cenách od 11 500 Kč, následují byty 1+kk a garsoniéry (19) od 9 000 Kč, byty 3+1 (11) od 14 000 Kč, byty 3+kk (11) od 14 000 Kč, byty 1+1 (9) od 8 700 Kč, byty 2+1 (8) od 13 000 Kč, byty 4+kk (2) od 28 000 Kč, pokoje (2) od 6 900 Kč a byty 4+1 (2) od 15 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obvodu Praha 4, je byt za cenu 28 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 138 m2.

Lokality bytů na pronájem

Vyfiltrovat si byty v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Byty k pronájmu Praha 1 (122), Byty k pronájmu Praha 5 (116), Byty k pronájmu Praha 2 (91), Byty k pronájmu Praha 4 (88), Byty k pronájmu Praha 6 (66), Byty k pronájmu Praha 9 (61), Byty k pronájmu Praha 3 (55), Byty k pronájmu Praha 10 (54), Byty k pronájmu Praha 8 (48), Byty k pronájmu Praha 7 (19).

V Praze nabízíme byty v celkem 80 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu ve Vinohradech (99), Byty k pronájmu v Novém Městě (85), Byty k pronájmu v Smíchově (47), Byty k pronájmu v Malé Straně (33), Byty k pronájmu ve Starém Městě (28), Byty k pronájmu v Košířích (26), Byty k pronájmu v Žižkově (26), Byty k pronájmu v Holešovicích (19), Byty k pronájmu ve Vršovicích (19), Byty k pronájmu v Břevnově (17), Byty k pronájmu v Nuslích (15), Byty k pronájmu v Libni (15), Byty k pronájmu v Michli (15), Byty k pronájmu v Karlíně (15), Byty k pronájmu v Bubenči (12), Byty k pronájmu v Modřanech (12), Byty k pronájmu ve Strašnicích (11), Byty k pronájmu v Kobylisích (11), Byty k pronájmu ve Vysočanech (11), Byty k pronájmu v Josefově (11), Byty k pronájmu v Dejvicích (10), Byty k pronájmu v Letňanech (10), Byty k pronájmu v Krči (10), Byty k pronájmu v Záběhlicích (10), Byty k pronájmu ve Stodůlkách (10), Byty k pronájmu ve Vokovicích (9), Byty k pronájmu v Chodově (9), Byty k pronájmu v Černém Mostu (9), Byty k pronájmu v Jinonicích (7), Byty k pronájmu v Podolí (7), Byty k pronájmu v Hlubočepech (6), Byty k pronájmu v Řepech (6), Byty k pronájmu v Hloubětíně (5), Byty k pronájmu v Dolních Měcholupech (5), Byty k pronájmu v Liboci (5), Byty k pronájmu v Troji (5), Byty k pronájmu v Bohnicích (5), Byty k pronájmu v Proseku (5), Byty k pronájmu v Kamýku (4), Byty k pronájmu v Hájích (4), Byty k pronájmu v Hostivaři (4), Byty k pronájmu ve Lhotce (3), Byty k pronájmu ve Střížkově (3), Byty k pronájmu v Kyjích (3), Byty k pronájmu v Újezdě u Průhonic (3), Byty k pronájmu v Hostavicích (3), Byty k pronájmu v Hradčanech (3), Byty k pronájmu v Komořanech (3), Byty k pronájmu v Řeporyjích (3), Byty k pronájmu ve Veleslavíně (3), Byty k pronájmu v Slivenci (2), Byty k pronájmu v Čakovicích (2), Byty k pronájmu v Kunraticích (2), Byty k pronájmu v Třebonicích (2), Byty k pronájmu v Dolních Chabrech (2), Byty k pronájmu v Braníku (2), Byty k pronájmu ve Střešovicích (2), Byty k pronájmu ve Vinoři (2).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty k pronájmu MČ Praha 1 (109), Byty k pronájmu MČ Praha 5 (87), Byty k pronájmu MČ Praha 2 (78), Byty k pronájmu MČ Praha 6 (54), Byty k pronájmu MČ Praha 3 (49), Byty k pronájmu MČ Praha 4 (46), Byty k pronájmu MČ Praha 8 (45), Byty k pronájmu MČ Praha 10 (41), Byty k pronájmu MČ Praha 9 (22), Byty k pronájmu MČ Praha 14 (19), Byty k pronájmu MČ Praha 7 (18), Byty k pronájmu MČ Praha 12 (16), Byty k pronájmu MČ Praha 11 (13), Byty k pronájmu MČ Praha 18 (9), Byty k pronájmu MČ Praha 13 (8).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Pro hlavní město Prahu a její okolí je důležitá dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, při cestách přes centrum města je zásadní dobré napojení na MHD nebo metro (35). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty na Praze 4 s garáží (8) nebo byty na Praze 4 s parkovacím stáním (10).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (17) a 2. patře (10), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (42). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (21). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obvod Praha 4 k pronájmu byty v bezvadném stavu (46), v dobrém stavu (14), novostavby (13), po rekonstrukci (11).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obvodu Praha 4 nabízejí nejčastěji panelové byty (23). V nabídce na pronájem jsou také zděné byty (21), jiné byty (11), montované byty (2) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obvodu Praha 4

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je na Praze 4 také k dispozici 5 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obvodu Praha 4 dle inzerenta:

Na Praze 4 a okolí pochází 88 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (7), QARA s.r.o. (6), SOCCER REALITY s.r.o. (6), Realitní kancelář Donna s.r.o. (5), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (5), Engel & Völkers Prague (4), Mgr. Jan Vodenka (4), Bohemian Estates International, s.r.o. (3), CENTURY 21 Česká republika (3) a FARAON reality, s.r.o (3).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obvodu Prahy 4?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obvodu Praha 4 30 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt na Praze 4?

V obvodu Praha 4 působí 1214 realitních makléřů, spadajících pod 263 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, BHJV spol. s r.o. Kladno, RE/MAX Priority Mladá Boleslav, Alexiss Group s.r.o. Praha, TALANDA Invest s.r.o. Praha, Reality PROSTOR s.r.o. Praha a Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obvodu Praha 4

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Martin Vacek, Ilona Fanfrdlová, Petr Hrášek, Aleš Vladař, Kristýna Klír, Gabriela Machová, Richard Dobiaš, Marcela Špetová, MBA, Katarína Pokrupová a Štefan Ličartovský.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Martin Vacek (221). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+kk, 45m2, Praha - Krč, Trnková

RE/MAX Anděl

Nabízíme k pronájmu útulný, nově zrekonstruovaný byt v revitalizovaném panelovém domě. Dominantou bytu je obývací pokoj s kuchyňským koutem o velikosti 21,5 m2 se západní orientací. Kuchyňský kout je vybavený kuchyňskou linkou se sklokeramickou varnou deskou,…

Pronájem bytu 3+kk, 77m2, Praha - Nusle, náměstí Bratří Synků

QARA s.r.o.

Dovoluji si vám nabídnout pronájem bytu 3+kk, o celkové výměře 77 m2, na náměstí bratří Synků, v Praze 4 - Nuslích. Byt se nachází ve 3.patře činžovního domu bez výtahu. Byt je světlý, orientace oken je na jižní a severní stranu. Pokoj…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 26m2, Praha - Nusle, Horní

DUNA HOUSE

Pronájem bytu 1+kk o velikosti 26 m2 v činžovním domě bez výtahu v Praze 4, Nuslích. Byt má prostorný obývací pokoj s kuchyňskou linkou, která je vybavena el. sporákem se sklokeramickou deskou a troubou, digestoří a lednicí. Dále je zde malá komora.…

Pronájem bytu 2+kk, 41m2, Praha - Hodkovičky, Pod lysinami

ČESKOMORAVSKÁ REALITNÍ a.s.

Částečně zařízený byt (pokud se nebude některé vybavení zamlouvat, lze odstranit). Rozložení: předsíň, koupelna, samostatné WC, obývací část s kuchyní, neprůchozí ložnice a komora. Velice klidná lokalita, 50 m velký park, 150 m BUS č. 121, 106, bezproblémové parkování. Služby…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Praha - Braník, Na výspě

Engel & Völkers Prague

Světlý byt 1+kk s balkonem se nachází ve 3. nadzemním podlaží moderní novostavby s výtahem.Byt se skládá:- vstupní hala se skříní- hlavní obytná místnost spojená s kuchyňskou linkou vybavenou dvojplotýnkou a lednicí, vstup na balkon- na patře se…

Pronájem bytu 2+1, 39m2, Praha - Krč, Humpolecká

Dovolujeme si Vám k dlouhodobému pronájmu nabídnout pěkný byt 2+1 o výměře 39,3m2 ve 2.patře cihlového domu bez výtahu v pražské Krči, ulici Humpolecká.Byt je sice menší, ale dobře dispozičně řešený. Skládá se z předsíně, koupelny s vanou a wc, dále kuchyně,…

Pronájem bytu 3+kk, 68m2, Praha - Chodov, Hrudičkova

CENTURY 21 Česká republika

Pronájem bytu s dispozicí 3+kk/zasklená lodžie, v ul. Hrudičkova, Praha – Chodov v udržovaném panelovém domě ve 4.patře ze 7 s výtahem.Byt je pronajímán vybavený nábytkem a spotřebiči dle fotografií. Stav je udržovaný s plastovými okny a žaluziemi.…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 32m2, Praha - Modřany, Levského

Home Sweet Home real s.r.o.

Nabízíme k pronájmu velmi pěkný byt 1+kk o celkové rozloze 32m2, který se nachází v šestém patře panelového domu s výtahem v ulici Levského, Praha 4 - Modřany. Byt je orientován na jižní stranu a sestává z chodby (šatní skříň), částečně vybaveného pokoje…

Pronájem bytu 2+kk, 50m2, Praha - Šeberov, Musilova

BONTON reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení nabízíme slušnému česky nebo slovensky mluvícímu zájemci či páru pronájem krásného a kompletně vybaveného zrekonstruovaného bytu 2 + kuchyň se střešním oknem, s obytnou plochou 42 m2 a se samostatným vchodem v novostavbě rodinného…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Praha - Braník, Novodvorská

CENTURY 21 Česká republika

Velmi pěkný byt 1+kk na Novodvorské ulici, Praha 4. Výměra 28 m2 + 1,5 m2 komora před bytem. Preferujeme jednu osobu bez zvířat, nekuřáka. Byt je rekonstruovaný a připravený k nastěhování, vybaven kuchyňskou linkou včetně lednice s mrazákem,…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 29m2, Praha - Chodov, Mikulova

Středočeské reality, spol. s r.o.

Pěkný, čistý a útulný jednopokojový byt se nachází v pečlivě udržovaném panelovém domě s výtahem v lokalitě Praha - Chodov mezi stanicemi metra Opatov a Háje. Byt je ve stavu po kompletní rekonstrukci a není zařízen nábytkem. Kuchyňský kout je vybaven moderní…

Pronájem bytu 2+kk, 43m2, Praha - Háje, Nešporova

ABA REAL s.r.o.

Nabízíme k dlouhodobému pronájmu hezký byt o dispozici 2+kk s lodžií v ulici Nešporova, Praha 4 - Háje. Byt se nachází ve zvýšeném přízemí panelového domu a je situován do zeleně. Byt je tvořen předsíní, obývacím pokojem s kuchyňským koutem, ložnicí,…

Pronájem bytu 2+kk, 41m2, Praha - Modřany, Klostermannova

Adomus - reality jinak

Bydlení v tomto bytě, domě i lokalitě se Vám bude určitě líbit. Byt ve 2NP revitalizovaného bytového domu prošel celkovou rekonstrukcí a myslelo se skutečně na všechny detaily. Příjemná atmosféra, úložné prostory, uživatelský komfort, dostatek místa, osvětlení…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 26m2, Praha - Michle, Týmlova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje pronájem velmi pěkného a světlého bytu po kompletní rekonstrukci ve zvýšeném přízemí udržovaného činžovního domu v ulici Týmlova. V bytě jsou zcela nové rozvody (elektro, voda), na podlaze je nové lino a dlažba, nové obklady, sanita,…

Pronájem bytu 2+kk, 75m2, Praha - Krč, Panuškova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně pronájem zařízeného a světlého bytu 2+kk (70 m2) s balkonem (5 m2), s 1 x garážovým stáním (v ceně nájmu) a sklepem v novostavbě z roku 2010, v blízkosti metra C - Budějovická, ulice Panuškova, volný od 15.října…

Pronájem bytu 3+kk, 68m2, Praha - Krč

ERA inReality

Nabízíme do pronájmu příjemný, útulný, plně zařízený byt ve 3. patře panelového domu nedaleko metra Pankrác. Byt sestává z prostorného obývacího pokoje spojeného s kuchyňskou linkou vybavenou všemi spotřebiči a jídelním koutem + vstupem na balkon s výhledem…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Praha - Nusle, Marie Cibulkové

K dispozici od 1.10.2022 Exkluzivně Vám nabízíme k pronájmu zrekonstruovaný útulný byt 1+KK, plochou 28 m2 v 5. nadzemní podlaží cihlového domu v klidné ulici Marie Cibulkové, Praha 4 - Nusle. Byt je vybaven kuchyňskou linkou v praktickém nerezovém provedení…

Pronájem bytu 4+1, 135m2, Praha - Nusle, 5. května

Engel & Völkers Prague

Prostorný byt v nejvyšším patře činžovního domu s výtahem. Byt s dispozicí 4+1 je kompletně zařízen. Obývací pokoj je vybavený funkčním krbem, klimatizací a se vstupem na terasu. Dále je v bytě pracovna a dvě ložnice, jedná vybavená klimatizací a druhá…

Pronájem bytu 2+kk, 46m2, Praha - Michle, Hanusova

QARA s.r.o.

Sháníte příjemné bydlení se skvělou dopravní dostupností a perfektní občanskou vybaveností? Pak je pro Vás zajímavou možností pronájem bytu dispozice 2+kk o výměře 46 m2, umístěného v Hanusově ulici v pražské Michli nedaleko metra linky C Pankrác…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 19m2, Praha - Hodkovičky, Nad údolím

Realitní kancelář FORTUNA REALITY s.r.o.

Nabízíme nově rekonstruovaný byt 1+kk ve zvýšeném přízemí s garážovým stáním a terasou. Nájemník může využívat i společné zádveří a halu. Byt s výhledem do zeleně má vlastní východ na terasu. Kuchyňský kout je vybavený vestavěnými spotřebiči a to varnou…


TOPlist TOPlist