12 726 aktuálních nabídek
od 423 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Pražské obvody
Upřesnit lokalitu
Praha 1
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu Praha 1

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od 13 800 Kč do 150 000 Kč

Ceny bytů v obvodu Prahy 1

Cena bytů k pronájmu v obvodu Prahy 1 se momentálně pohybuje od 13 800 Kč za měsíc do 150 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obvodu Praha 1.

Jaké jsou byty k pronájmu v obvodu Praha 1?

Na trhu na Praze 1 jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (34) v cenách od 13 800 Kč, následují byty 3+kk (23) od 20 000 Kč, byty 2+1 (21) od 16 000 Kč, byty 5+1 a více (11) od 45 000 Kč, byty 3+1 (8) od 17 000 Kč, byty 4+1 (8) od 31 200 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (7) od 14 000 Kč, byty 4+kk (4) od 45 000 Kč, byty 5+kk (3) od 45 000 Kč, byty 1+1 (2) od 20 000 Kč a pokoje (1) od 99 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obvodu Praha 1, je byt za cenu 150 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 322 m2.

Lokality bytů na pronájem

Vyfiltrovat si byty v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Byty k pronájmu Praha 1 (122), Byty k pronájmu Praha 5 (116), Byty k pronájmu Praha 2 (91), Byty k pronájmu Praha 4 (88), Byty k pronájmu Praha 6 (66), Byty k pronájmu Praha 9 (61), Byty k pronájmu Praha 3 (55), Byty k pronájmu Praha 10 (54), Byty k pronájmu Praha 8 (48), Byty k pronájmu Praha 7 (19).

V Praze nabízíme byty v celkem 80 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu ve Vinohradech (99), Byty k pronájmu v Novém Městě (85), Byty k pronájmu v Smíchově (47), Byty k pronájmu v Malé Straně (33), Byty k pronájmu ve Starém Městě (28), Byty k pronájmu v Košířích (26), Byty k pronájmu v Žižkově (26), Byty k pronájmu v Holešovicích (19), Byty k pronájmu ve Vršovicích (19), Byty k pronájmu v Břevnově (17), Byty k pronájmu v Nuslích (15), Byty k pronájmu v Libni (15), Byty k pronájmu v Michli (15), Byty k pronájmu v Karlíně (15), Byty k pronájmu v Bubenči (12), Byty k pronájmu v Modřanech (12), Byty k pronájmu v Kobylisích (11), Byty k pronájmu ve Vysočanech (11), Byty k pronájmu v Josefově (11), Byty k pronájmu ve Strašnicích (11), Byty k pronájmu v Dejvicích (10), Byty k pronájmu v Letňanech (10), Byty k pronájmu v Krči (10), Byty k pronájmu v Záběhlicích (10), Byty k pronájmu ve Stodůlkách (10), Byty k pronájmu ve Vokovicích (9), Byty k pronájmu v Chodově (9), Byty k pronájmu v Černém Mostu (9), Byty k pronájmu v Jinonicích (7), Byty k pronájmu v Podolí (7), Byty k pronájmu v Řepech (6), Byty k pronájmu v Hlubočepech (6), Byty k pronájmu v Dolních Měcholupech (5), Byty k pronájmu v Liboci (5), Byty k pronájmu v Troji (5), Byty k pronájmu v Bohnicích (5), Byty k pronájmu v Proseku (5), Byty k pronájmu v Hloubětíně (5), Byty k pronájmu v Hájích (4), Byty k pronájmu v Hostivaři (4), Byty k pronájmu v Kamýku (4), Byty k pronájmu ve Střížkově (3), Byty k pronájmu v Kyjích (3), Byty k pronájmu v Újezdě u Průhonic (3), Byty k pronájmu v Hostavicích (3), Byty k pronájmu v Hradčanech (3), Byty k pronájmu v Komořanech (3), Byty k pronájmu v Řeporyjích (3), Byty k pronájmu ve Veleslavíně (3), Byty k pronájmu ve Lhotce (3), Byty k pronájmu v Slivenci (2), Byty k pronájmu v Čakovicích (2), Byty k pronájmu v Kunraticích (2), Byty k pronájmu v Třebonicích (2), Byty k pronájmu v Dolních Chabrech (2), Byty k pronájmu v Braníku (2), Byty k pronájmu ve Střešovicích (2), Byty k pronájmu ve Vinoři (2).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty k pronájmu MČ Praha 1 (109), Byty k pronájmu MČ Praha 5 (87), Byty k pronájmu MČ Praha 2 (78), Byty k pronájmu MČ Praha 6 (54), Byty k pronájmu MČ Praha 3 (49), Byty k pronájmu MČ Praha 4 (46), Byty k pronájmu MČ Praha 8 (45), Byty k pronájmu MČ Praha 10 (41), Byty k pronájmu MČ Praha 9 (22), Byty k pronájmu MČ Praha 14 (19), Byty k pronájmu MČ Praha 7 (18), Byty k pronájmu MČ Praha 12 (16), Byty k pronájmu MČ Praha 11 (13), Byty k pronájmu MČ Praha 18 (9), Byty k pronájmu MČ Praha 13 (8).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Pro hlavní město Prahu a její okolí je důležitá dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, při cestách přes centrum města je zásadní dobré napojení na MHD nebo metro (12). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty na Praze 1 s garáží (2) nebo byty na Praze 1 s parkovacím stáním (2).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (25) a 2. patře (16), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (56). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (3). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obvod Praha 1 k pronájmu byty v bezvadném stavu (55), po rekonstrukci (43), v dobrém stavu (8), novostavby (3).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obvodu Praha 1 nabízejí nejčastěji jiné byty (33). V nabídce na pronájem jsou také zděné byty (31), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obvodu Praha 1

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v obvodu Praha 1 také k dispozici dva byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obvodu Praha 1 dle inzerenta:

Na Praze 1 a okolí pochází 122 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Home Sweet Home real s.r.o. (35), Engel & Völkers Prague (32), FARAON reality, s.r.o (13), Mgr. Jan Vodenka (8), M&M reality holding a.s. (6), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (4), CENTURY 21 Česká republika (4), JUSTO Česká republika (3), QARA s.r.o. (2) a RE/MAX Search (2).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obvodu Prahy 1?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obvodu Praha 1 14 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt na Praze 1?

V obvodu Praha 1 působí 1214 realitních makléřů, spadajících pod 263 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, BHJV spol. s r.o. Kladno, RE/MAX Priority Mladá Boleslav, Alexiss Group s.r.o. Praha, TALANDA Invest s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha a Reality PROSTOR s.r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obvodu Praha 1

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Martin Vacek, Ilona Fanfrdlová, Petr Hrášek, Aleš Vladař, Kristýna Klír, Gabriela Machová, Richard Dobiaš, Marcela Špetová, MBA, Katarína Pokrupová a Štefan Ličartovský.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Martin Vacek (221). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 1+1, 49m2, Praha - Malá Strana, Újezd

Engel & Völkers Prague

Nově zrekonstruovaný a plně zařízený byt se nachází ve druhém nadzemním podlaží historického domu ze 16. století. V bytě byla právě dokončena kompletní rekonstrukce, při které se dbalo na zachování původních prvků. Byt je členěný na kuchyni vybavenou všemi spotřebiči,…

Pronájem bytu 2+1, 80m2, Praha - Staré Město, Dušní

Realitní kancelář Donna s.r.o.

Nabízíme k pronájmu stylový byt 2+1/balkon, 80m2, ve 4. patře zrekonstruovaného činžovního domu s výtahem, Praha 1 - Josefov, ulice Dušní, přímo u Staroměstského náměstí. Byt je kompletně zařízený, po dohodě možno i bez vybavení, v obývacím pokoji…

Pronájem bytu 2+kk, 82m2, Praha - Malá Strana, Na Kampě

Engel & Völkers Prague

Pinkasův palác ze 16. století prošel kompletní rekonstrukcí, při které se dbalo na zachování původních prvků a zároveň vytvoření moderní rezidence s výtahem, recepcí, wellness s finskou saunou a parní saunou, posilovnou a možností parkingu.Luxusní plně zařízený…

Pronájem bytu 2+1, 71m2, Praha - Malá Strana, Na Kampě

Engel & Völkers Prague

Pinkasův palác ze 16. století prošel kompletní rekonstrukcí, při které se dbalo na zachování původních prvků a zároveň vytvoření moderní rezidence s výtahem, recepcí, wellness s finskou saunou a parní saunou, posilovnou a možností parkingu.Luxusní plně zařízený…

Pronájem bytu 2+kk, 42m2, Praha - Nové Město, Spálená

Dovolujeme si Vám k dlouhodobému pronájmu nabídnout krásný, zcela nový, podkrovní byt 2+kk o výměře 41,5m2 ve 3.patře činžovního domu bez výtahu na pražském Novém Městě, ulici Spálená.Byt se diszpozičně skládá z předsíňky, která je oddělena designovými, skleněnými posuvnými…

Pronájem bytu 2+kk, 70m2, Praha - Nové Město, Spálená

Dovolujeme si Vám k dlouhodobému pronájmu nabídnout krásný, zcela nový, podkrovní byt 2+kk o výměře 69,5m2 ve 3.patře činžovního domu bez výtahu na pražském Novém Městě, ulici Spálená.Byt se diszpozičně skládá z hlavní obytné místnosti, kde se nachází moderní kuchyňská…

Pronájem bytu 3+kk, 102m2, Praha - Nové Město, Jungmannova

Engel & Völkers Prague

K okamžitému pronájmu je připravený zrekonstruovaný byt 3+kk ve třetím nadzemním podlaží historického domu s výtahem.Praktická dispozice tohoto bytu nabízí vstupní místnost, dvě neprůchozí ložnice přičemž jedna s en-suite koupelnou s vanou, toaletou a bidetem. Druhá…

Pronájem bytu 3+kk, 102m2, Praha - Nové Město, Jungmannova

Engel & Völkers Prague

K okamžitému pronájmu je připravený zrekonstruovaný byt 3+kk ve čtvrtém nadzemním podlaží historického domu s výtahem.Praktická dispozice tohoto bytu nabízí vstupní místnost, dvě neprůchozí ložnice přičemž jedna s en-suite koupelnou s vanou, toaletou a bidetem. Druhá…

Pronájem bytu 4+kk, 144m2, Praha - Nové Město, Růžová

Engel & Völkers Prague

Nádherný mezonetový byt přímo v historickém centru Prahy se nachází v 6 .a 7. nadzemním podlaží nádherně zrekonstruovaného činžovního domu v srdci Nového města. Byt se skládá z dlouhé prostorné vstupní chodby s vestavěnými skříněmi, třech samostatných ložnic a třech…

Pronájem bytu 2+1, 107m2, Praha - Nové Město, Bolzanova

Engel & Völkers Prague

K okamžitému pronájmu je připravený naprosto výjimečný byt s impozantní atmosférou, která Vás očaruje. Byt se nachází ve čtvrtém nadzemním podlaží činžovního domu po kompletní rekonstrukci nejvyššího standardu. Zachované štukové stropy, dřevěné obložení, zámečnické prvky a další…

Pronájem bytu 2+kk, 52m2, Praha - Nové Město, Krakovská

Velmi světlý a tichý byt 2+kk s balkonem(3m2) o celkové ploše 52 m2 se nachází 5.NP rezidenční novostavby ( Villa Apus), v budově, která byla celá nově postavena v r. 2018 v klidném vnitrobloku. Centrální lokalita Prahy 1, pouhých pár kroků od…

Pronájem bytu 4+kk, 119m2, Praha - Malá Strana, Letenská

Engel & Völkers Prague

Historický novorenesanční dům v malebné lokalitě Malé Strany. Podkrovní prostor byl v roce 2012 zrekonstruován do podoby dvoupodlažního mezonetu 4+kk, který vyhovuje vysokým standardům moderního bydlení. Součástí bytu je vstupní hala, obývací pokoj, kuchyňský kout, terasa, balkon,…

Pronájem bytu 4+kk, 125m2, Praha - Staré Město, Jilská

Home Sweet Home real s.r.o.

Nabízíme k dlouhodobému pronájmu luxusně zařízený byt 4+kk se zachovanými architektonickými prvky a renovovanými stropy pocházejícími ze 17.století. Byt o celkové rozloze 125m2 s terasou (15m2) se nachází v prvním patře historického domu bez výtahu, v prestižní…

Pronájem bytu 3+kk, 98m2, Praha - Nové Město, Růžová

Engel & Völkers Prague

Nádherný byt přímo v historickém centru Prahy se nachází ve 2. nadzemním podlaží nádherně zrekonstruovaného činžovního domu v srdci Nového Města. Byt se skládá z dlouhé prostorné vstupní chodby s vestavěnými skříněmi, dvou samostatných ložnic a dvou koupelen. Byt má…

Pronájem bytu 2+1, 69m2, Praha - Nové Město, Klimentská

ID: Klimentska48 Nabízíme k pronájmu nově zrekonstruovaný krásný byt v centru Prahy v ulici Klimentská. Byt se nachází v třetím patře domu s výtahem a disponuje krásnou novou kuchyňskou linkou s vestavěnou myčkou, elektrickou troubou, sklokeramickou varnou…

Pronájem bytu 2+kk, 79m2, Praha - Staré Město, Karlova

Engel & Völkers Prague

K dlouhodobému pronájmu je připravený kompletně vybavený byt 2+kk nacházející se ve 3. NP historického činžovního domu v srdci Starého Města. Dispozice bytu tvoří vstupní místnost s vestavěnými skříněmi, pračkou a sušičkou. Koupelna s toaletou a sprchou se zástěnou.…

Pronájem bytu 2+1, 94m2, Praha - Malá Strana, Vlašská

Engel & Völkers Prague

Malebný byt 2+1 ve skvělé lokalitě Malé Strany v sousedství německé a americké ambasády. Byt se nachází ve 2. nadzemním podlaží historického činžovního domu z 16. století po kompletní aktuální rekonstrukci. Při rekonstrukci byly zachovány veškeré původní architektonické…

Pronájem bytu 5+1 a více, 212m2, Praha - Josefov, Pařížská

Engel & Völkers Prague

Luxusní designový byt 6+kk se třemi balkony se nachází v krásném secesním domě s výtahem v Pařížské ulici v samém srdci Prahy. V bytě je…

Pronájem bytu 2+kk, 60m2, Praha - Malá Strana, Hellichova

ERA ONE

Nabízíme k pronájmu pěkný, nově kompletně zrekonstruovaný a jižně do vnitrobloku orientovaný byt 2+kk (57m2), který se nachází ve druhém nadzemním podlaží menšího bytového domu v Hellichově ulici v bezprostřední blízkosti Petřínských sadů. Dispoziční řešení Do bytu se…

Pronájem bytu 2+kk, 51m2, Praha - Nové Město, Čelakovského sady

Home Sweet Home real s.r.o.

Nabízíme k pronájmu krásný, nový, plně zařízený byt 2+kk o celkové rozloze 51,80 m2. Byt s výhledem do parku Čelakovského sady a na Národní muzeum se nachází ve třetím podlaží cihlového domu po kompletní rekonstrukci s výtahem v ulici…


TOPlist TOPlist