11 817 aktuálních nabídek
od 442 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Praha
V okruhu
Praha
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej, obec Praha

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 177 000 000 Kč

Ceny domů v obci Praha

Cena domů na prodej v obci Praha se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 177 000 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Praha. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Prahy nabízejí od 240 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Praha?

Na trhu v Praze jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (258) v cenách od 2 539 290 Kč, následují vily (37) od 13 750 000 Kč, činžovní domy (16) od 17 900 000 Kč, chaty (10) od 240 000 Kč a historické objekty (3) od 12 490 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Praha na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (111), v dobrém stavu (80), k rekonstrukci (45), novostavby (38), po rekonstrukci (14), ve fázi projektu (8), rozestavěné (8), staré, opuštěné či ve špatném stavu (6), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 120 343 000 Kč v obci Praha, který má obytnou plochu 706 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Praha se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 9873 m2 má dům v obci Praha. Naopak nejmenší pozemek o výměře 67 m2 získáte při koupi domu v obci Praha za cenu 12 490 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

Vyfiltrovat si domy v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Domy na prodej Praha 9 (73), Domy na prodej Praha 5 (58), Domy na prodej Praha 4 (53), Domy na prodej Praha 10 (53), Domy na prodej Praha 6 (39), Domy na prodej Praha 8 (19), Domy na prodej Praha 2 (7), Domy na prodej Praha 1 (4), Domy na prodej Praha 3 (3), Domy na prodej Praha 7 (2).

V Praze nabízíme domy v celkem 88 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Újezdě nad Lesy (11), Domy na prodej v Řeporyjích (11), Domy na prodej ve Strašnicích (10), Domy na prodej v Klánovicích (10), Domy na prodej v Ruzyni (9), Domy na prodej ve Vinohradech (9), Domy na prodej v Horních Počernicích (9), Domy na prodej v Zbraslavi (8), Domy na prodej v Smíchově (8), Domy na prodej v Záběhlicích (8), Domy na prodej v Běchovicích (7), Domy na prodej v Libuši (7), Domy na prodej v Hloubětíně (6), Domy na prodej v Dejvicích (6), Domy na prodej v Libni (6), Domy na prodej v Suchdolu (6), Domy na prodej v Liboci (6), Domy na prodej v Hostavicích (6), Domy na prodej v Radotíně (6), Domy na prodej ve Stodůlkách (6), Domy na prodej v Kunraticích (6), Domy na prodej v Uhříněvsi (6), Domy na prodej v Modřanech (6), Domy na prodej v Braníku (5), Domy na prodej v Dubči (5), Domy na prodej v Křeslicích (5), Domy na prodej v Letňanech (5), Domy na prodej v Proseku (4), Domy na prodej v Dolních Měcholupech (4), Domy na prodej ve Štěrboholech (4), Domy na prodej v Krči (4), Domy na prodej v Kolovratech (4), Domy na prodej v Pitkovicích (4), Domy na prodej v Točné (4), Domy na prodej v Benicích (4), Domy na prodej v Kyjích (4), Domy na prodej v Šeberově (4), Domy na prodej ve Vršovicích (3), Domy na prodej v Lysolajích (3), Domy na prodej v Břevnově (3), Domy na prodej v Žižkově (3), Domy na prodej v Dolních Chabrech (3), Domy na prodej v Ďáblicích (3), Domy na prodej v Hlubočepech (3), Domy na prodej ve Lhotce (3), Domy na prodej v Slivenci (3), Domy na prodej v Újezdě u Průhonic (3), Domy na prodej v Lipencích (3), Domy na prodej v Březiněvsi (3), Domy na prodej v Jinonicích (2), Domy na prodej v Satalicích (2), Domy na prodej v Řepech (2), Domy na prodej v Dolních Počernicích (2), Domy na prodej v Hostivaři (2), Domy na prodej v Chodově (2), Domy na prodej ve Velké Chuchli (2), Domy na prodej v Troji (2), Domy na prodej v Kobylisích (2), Domy na prodej v Čakovicích (2), Domy na prodej v Nebušicích (2), Domy na prodej ve Starém Městě (2), Domy na prodej v Přední Kopanině (2), Domy na prodej v Kamýku (2).

Domy si můžete vybrat také dle městských částí: Domy na prodej MČ Praha 6 (21), Domy na prodej MČ Praha 14 (17), Domy na prodej MČ Praha 4 (15), Domy na prodej MČ Praha 10 (15), Domy na prodej MČ Praha 12 (14), Domy na prodej MČ Praha 5 (14), Domy na prodej MČ Praha-Řeporyje (12), Domy na prodej MČ Praha-Klánovice (10), Domy na prodej MČ Praha 21 (10), Domy na prodej MČ Praha 8 (10), Domy na prodej MČ Praha 22 (10), Domy na prodej MČ Praha-Zbraslav (8), Domy na prodej MČ Praha 1 (7), Domy na prodej MČ Praha-Libuš (7), Domy na prodej MČ Praha 16 (6).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Praha uvádějí následující informace: klidná část obce (144), centrum (74), okraj obce (10), rušná část obce (5), zástavba rd (1), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Praha nabízejí nejčastěji zděné domy (133). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (100), dřevěné domy (8), kamenné domy (1), skeletonové domy, montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Praha

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Praze také k dispozici 8 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Praha dle inzerenta:

V Praze a okolí pochází 322 domů z nabídky realitních kanceláří a 2 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (26), REMAX ALFA (21), NEXT REALITY GROUP a.s. (20), FARAON reality, s.r.o (12), RE/MAX Partner (12), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (12), M&M reality holding a.s. (12), Broker Consulting, a.s. (11), QARA s.r.o. (11) a MS-INVEST a.s. (10). Další 2 domy jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Praha?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Praha 29 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Praze?

V obci Praha působí 1173 realitních makléřů, spadajících pod 278 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AZ Homestaging Praha, Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, Reality Biliková Lázně Toušeň, ECON REAL s.r.o. Praha, Oleksandr Hychka Praha, Alexiss Group s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha a Středočeské reality, spol. s r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Praha

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Hrášek, Martin Vacek, Anton Rožnov, Kristýna Kubálková, Zdeněk Pýcha, Petr Baničevič, Aleš Vladař, Simon Lukavský, Richard Dobiaš a Marcela Špetová, MBA.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Petr Hrášek (213). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 335

Prodej vily, Praha - Strašnice, Mukařovská 1567/25

Přímý majitel nabízí k prodeji luxusní čtyřpodlažní RD/vilu po celkové rekonstrukci v klidné lokalitě městské části Strašnice. Dům se nachází v docházkové vzdálenosti od…

Prodej rodinného domu, 597m2, Praha - Kyje, Rožmberská

Hledáte dům nebo pozemek s domem, který si můžete zrekonstruovat podle svých představ? Tak právě pro vás mám v Praze 9 - Kyje, ulice Rožmberská, dům z roku 1953, který je připravený na případnou rekonstrukci s rozšířením. Velkou výhodou domu s pozemkem (597 m2)…

Prodej chaty, 242m2, Praha - Slivenec, Višňovka

prodej dřevěné chaty stojící na pronajatém svažitém pozemku v areálu zahrádkářské osady Tučňák, nacházející se na okraji městské části Slivenec, poblíž přírodního parku Chuchelský háj. Chata sestává ze dvou vzájemně propojených místností, předsíně s kuchyňským koutkem se…

Prodej rodinného domu, 1352m2, Praha - Řepy, Podkrkonošských tkalců

Hledáte velkoprostorový rodinný dům, kam se poskládá i skutečně početná rodina? Nebo snad sníte o podnikání přímo z pohodlí domova? Či snad hledáte reprezentativní zázemí pro svou firmu? Pak tedy možná právě pro vás mám v nabídce tuto víceúčelovou vilu v Pražských Řepích.…

Prodej rodinného domu, 320m2, Praha - Modřany, Do koutů

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej novostavby rodinného domu RD 4+kk, 127m2, zahrada 237m2, zastřešené parkovací stání, terasa. ul. Do koutů, Praha - Modřany, ihned volný. Jedná se o polovinu rodinného dvojdomu, velmi prakticky řešen s příjemnou dispozicí na pozemku…

Prodej rodinného domu, 872m2, Praha - Krč, Krčská

Hledáte jedno z nejlepších míst k bydlení v Praze 4, pouze 5 minut pěšky od metra C - Budějovická, přitom chcete mít klidné a bezpečné bydlení se skvělou dostupností? Mám zde pro Vás nabídku vícegenerační vily s možností bydlení a podnikání, v ulici Krčská,…

Prodej rodinného domu, 1328m2, Praha - Křeslice, K Čestlicům

Chcete bydlet v přírodě a mít v dosahu veškeré služby? Pokud ano, máme pro vás velmi zajímavou nabídku prostorného rodinného domu v ještě zajímavější lokalitě Praha, Křeslice, ulice K Čestlicům. Pozemek s prostorným rodinným domem se nachází vedle Dendrologické…

Prodej rodinného domu, 403m2, Praha - Strašnice, Rostoklatská

Hledáte dům nebo pozemek s domem, který si můžete zrekonstruovat podle svých představ a ihned začít? Tak právě pro vás mám v Praze 10 - Strašnice, ulice Rostoklatská dům z roku 1929, který má zpracovaný nový projekt a vydané stavební povolení - Vaše nová…

Prodej rodinného domu,

Neokázalá, avšak impozantní vila v klidné lokalitě Prahy 10 Kolovraty. Pro milovníky klidu a prostoru přinášíme exkluzivní nabídku úžasné nemovitosti. Tato nadstandardně zařízená vila o rozloze 470m2 nabízí jedinečný životní styl pro náročné klienty. Velkorysé prostory…

Prodej rodinného domu, Praha - Kunratice, Hynaisova

CENTURY 21 Česká republika

Skvělá lokalita! Exkluzivně nabízím prodej rodinného domu s garáží v oblíbené lokalitě v Praze 4 Kunraticích. Dům je dvoupodlažní, nepodsklepený. V přízemí domu je hala, kuchyně s jídelnou a velký obývací pokoj se vstupem na terasu v zadní části zahrady.…

Prodej rodinného domu, Praha 6, Na svahu

Ve výhradním zastoupení nabízíme k prodeji vícegenerační vilu, která je umístěná v jedinečné a klidné lokalitě Prahy 6 - v části obce Sedlec. Dispozice 7+1 je rozdělena do 3 NP + polosuterén. Každé patro má vlastní sociální zázemí, koupelnu s toaletou. Dům je…

Prodej chaty, Praha 6, Štěpnice

Nabízíme ke koupi příjemnou chatu v zahrádkářské osadě v pražských Lysolajích. Chata je podsklepená a  patří k ní pronajatý pozemek, který je celý oplocený a nabízí tím soukromí. Do chaty je zavedena elektřina a voda. Je zde garáž a další možnost parkování…

Prodej rodinného domu, Praha 10, K starému lomu

Prodej dvougeneračního rodinného domu po částečné rekostrukci v roce 2022. Dům se nachází v lokalitě Dubeč, Praha 10, pár metrů od Lipového náměstí u autobusové stanice Dubeček. Ul. K starému lomu navazuje na přírodní park Rohožník, ideální prostředí pro rodiny…

Prodej rodinného domu, 152m2, Praha - Horní Počernice, Božanovská

V exkluzivním zastoupení majitele jsme si pro vás připravili ke koupi samostatně stojící rodinný dům se zahradou a bazénem v Horních Počernicích. Dům disponuje dvěma podlažími. V přízemí domu naleznete byt 1+1, garáž a možnost rekonstrukce části domu na další byt.…

Prodej rodinného domu, 599m2, Praha - Dubeč, Stinkovská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej prostorného dvojpodlažního samostatného domu, postaveného roku 2004, situovaného ve slepé ulici v klidné rezidenční čtvrti v Praze 10 Dubči. Dům o dispozici 5+1 s celkovou užitnou podlahovou plochou 230 m2 stojí…

Prodej rodinného domu, Praha - Radotín, Strážovská

Nabízíme k prodeji dům ve vilové čtvrti Radotína, Praha 16. Dům se skládá ze dvou bytů - většího a menšího - ideální pro bydlení dvougenerační rodiny. Případně lze menší byt snadno pronajmout a generovat další příjem. Nebo může být využit pro vlastní podnikání,…

Prodej rodinného domu, 425m2, Praha - Horní Počernice, Na staré silnici

Připravujeme prodej domu........Omluvte kvalitu fotografii. Dům momentálně v nájmu, nájemníci ve stěhovací fázi. Děkuji za pochopení. Zprostředkujeme Vám prodej menšího domu o dispozici 2+1, garáží a s pozemkem 425 m2. Dům je určen k rekonstrukci,…

Prodej rodinného domu, Praha - Ruzyně, Nad višňovkou

Jaroš Real Estate s.r.o.

Nabízíme k prodeji samostatně stojící dům o dispozici 5+1 a 3+1 se zahradou, terasou a dvěma garážemi, s nádherným otevřeným výhledem, v žádané lokalitě Prahy 6 - Bílá hora, ul. Nad višňovkou. Dům se nachází v klidné rezidenční čtvrti. v blízkém…

Prodej rodinného domu, Praha - Hostivař, Strašnická

REMAX ALFA

Ke koupi nabízím podsklepený rodinný dům na pozemku o výměře 440 m2 v ulici Strašnická, Praha 10 Hostivař. Dům má suterén, nadzemní podlaží a částečně obytné podkroví. Na pozemku se dále nachází zděná garáž. Nemovitost je ve stavu k celkové…

Prodej rodinného domu, 106m2, Praha - Dolní Měcholupy, U střediska

Nabízíme k prodeji samostatný rodinný dům v Dolních Měcholupech. RD je situován v bytové zástavbě na rohu ulic U Střediska a Dolnoměcholupská. Dům je k celkové rekonstrukci, je částečně podsklepen, obytné je přízemí a jeden pokoj je v podkroví. Dům je…

Prodej rodinného domu, 422m2, Praha - Zbraslav, Šůrova

AVILAS reality s.r.o.

Nabízíme k prodeji novostavbu rodinného domu 5+kk s užitnou plochou 146 m2 v klidné části Zbraslavi, ulice Šůrova. Dům je postaven v původní vilové zástavbě a zkolaudován byl v roce 2021.Dispozice 1.NP: obývací pokoj s kuchyňským koutem…


TOPlist TOPlist