12 726 aktuálních nabídek
od 423 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Praha
V okruhu
Praha
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej, obec Praha

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 550 000 Kč do 450 000 000 Kč

Ceny domů v obci Praha

Cena domů na prodej v obci Praha se momentálně pohybuje od 550 000 Kč do 450 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,49 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 496 Kč do 2 041 782 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Praha. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Prahy nabízejí od 550 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Praha?

Na trhu v Praze jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (277) v cenách od 3 579 000 Kč, následují vily (44) od 13 750 000 Kč, činžovní domy (27) od 7 041 720 Kč, chaty (23) od 550 000 Kč, historické objekty (3) od 5 000 000 Kč a dvougenerační domy (1) od 23 000 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Praha na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (112), v bezvadném stavu (97), k rekonstrukci (66), novostavby (52), po rekonstrukci (29), rozestavěné (5), staré, opuštěné či ve špatném stavu (4), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Praha, který má obytnou plochu 5551 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Praha se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 2282 m2 má dům za cenu 16 946 000 Kč v obci Praha. Naopak nejmenší pozemek o výměře 16 m2 získáte při koupi domu v obci Praha za cenu 950 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

Vyfiltrovat si domy v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Domy na prodej Praha 5 (85), Domy na prodej Praha 9 (71), Domy na prodej Praha 4 (65), Domy na prodej Praha 10 (43), Domy na prodej Praha 6 (37), Domy na prodej Praha 8 (35), Domy na prodej Praha 1 (7), Domy na prodej Praha 2 (7), Domy na prodej Praha 3 (3), Domy na prodej Praha 7 (3).

V Praze nabízíme domy v celkem 101 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Horních Počernicích (14), Domy na prodej v Záběhlicích (13), Domy na prodej v Újezdě nad Lesy (11), Domy na prodej v Krči (10), Domy na prodej v Libni (10), Domy na prodej v Řeporyjích (9), Domy na prodej v (9), Domy na prodej ve Vinohradech (8), Domy na prodej v Radotíně (8), Domy na prodej ve Stodůlkách (8), Domy na prodej v Smíchově (7), Domy na prodej v Hostavicích (7), Domy na prodej v Hlubočepech (7), Domy na prodej v Jinonicích (7), Domy na prodej v Kunraticích (6), Domy na prodej v Nebušicích (6), Domy na prodej ve Velké Chuchli (6), Domy na prodej ve Strašnicích (6), Domy na prodej v Šeberově (6), Domy na prodej v Modřanech (6), Domy na prodej v Klánovicích (6), Domy na prodej v Zbraslavi (6), Domy na prodej v Chodově (6), Domy na prodej v Uhříněvsi (6), Domy na prodej v Dubči (6), Domy na prodej v Braníku (6), Domy na prodej v Kbelích (5), Domy na prodej v Dolních Chabrech (5), Domy na prodej v Kyjích (5), Domy na prodej v Dejvicích (5), Domy na prodej v Lipencích (5), Domy na prodej v Kobylisích (5), Domy na prodej v Řepech (5), Domy na prodej ve Zličíně (4), Domy na prodej v Břevnově (4), Domy na prodej ve Vršovicích (4), Domy na prodej v Březiněvsi (4), Domy na prodej v Ruzyni (4), Domy na prodej v Čakovicích (4), Domy na prodej v Ďáblicích (4), Domy na prodej v Dolních Měcholupech (4), Domy na prodej v Libuši (4), Domy na prodej v Troji (3), Domy na prodej v Lysolajích (3), Domy na prodej v (3), Domy na prodej v Novém Městě (3), Domy na prodej v Košířích (3), Domy na prodej v Lahovicích (3), Domy na prodej v Liboci (2), Domy na prodej v Nedvězí u Říčan (2), Domy na prodej v Malešicích (2), Domy na prodej v Hostivaři (2), Domy na prodej v Pitkovicích (2), Domy na prodej v Podolí (2), Domy na prodej v Karlíně (2), Domy na prodej v Sedlci (2), Domy na prodej v Čimicích (2), Domy na prodej v Žižkově (2), Domy na prodej v Újezdě u Průhonic (2), Domy na prodej v Hloubětíně (2), Domy na prodej v Satalicích (2), Domy na prodej v Bohnicích (2), Domy na prodej v Michli (2), Domy na prodej v Suchdolu (2), Domy na prodej v Letňanech (2), Domy na prodej ve Starém Městě (2), Domy na prodej v Dolních Počernicích (2), Domy na prodej v Točné (2), Domy na prodej v Proseku (2), Domy na prodej ve Střížkově (2), Domy na prodej ve Vinoři (2), Domy na prodej v Hodkovičkách (2).

Domy si můžete vybrat také dle městských částí: Domy na prodej MČ Praha 4 (26), Domy na prodej MČ Praha 5 (22), Domy na prodej MČ Praha 8 (21), Domy na prodej MČ Praha 10 (15), Domy na prodej MČ Praha 20 (14), Domy na prodej MČ Praha 6 (14), Domy na prodej MČ Praha 14 (13), Domy na prodej MČ Praha 21 (11), Domy na prodej MČ Praha 12 (10), Domy na prodej MČ Praha-Zbraslav (9), Domy na prodej MČ Praha 1 (9), Domy na prodej MČ Praha 13 (8), Domy na prodej MČ Praha 22 (8), Domy na prodej MČ Praha-Řeporyje (8), Domy na prodej MČ Praha 16 (8).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Praha uvádějí následující informace: klidná část obce (163), centrum (97), okraj obce (14), rušná část obce (2), sídliště (2), zástavba rd (1), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Praha nabízejí nejčastěji zděné domy (165). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (68), dřevěné domy (14), panelové domy (2), montované domy (2), kamenné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Praha

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Praze také k dispozici 17 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Praha dle inzerenta:

V Praze a okolí pochází 373 domů z nabídky realitních kanceláří a 2 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (40), QARA s.r.o. (22), (22), CENTURY 21 Česká republika (22), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (17), NEXT REALITY GROUP a.s. (15), BIDLI reality, a.s. (14), Engel & Völkers Prague (13), REMAX ALFA (12) a DUNA HOUSE (10). Další 2 domy jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Praha?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Praha 28 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Praze?

V obci Praha působí 1375 realitních makléřů, spadajících pod 296 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, TALANDA Invest s.r.o. Praha, Alexiss Group s.r.o. Praha, RE/MAX Priority Mladá Boleslav, ECON REAL s.r.o. Praha, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha, Středočeské reality, spol. s r.o. Praha a Reality PROSTOR s.r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Praha

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Hrášek, Kristýna Kubálková, Anton Rožnov, Ilona Fanfrdlová, Petr Baničevič, Zdeněk Pýcha, Gabriela Machová, Aleš Vladař, Katarína Pokrupová a Igor Chotinskij.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Petr Hrášek (262). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 391

Prodej rodinného domu, 997m2, Praha - Hostavice, Staňkovská

exkluzivně prodej malého rodinného domu o dispozici 3+kk v ulici Staňkovská v pražských Hostavicích. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší dům a dřevostavbu, dá se předpokládat, že nový majitel bude chtít tuto stavbu zbořit a postavit zde nová dům…

Prodej rodinného domu, 320m2, Praha - Modřany, Do koutů

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej novostavby rodinného domu RD 4+kk, 127m2, zahrada 237m2, zastřešené parkovací stání, terasa. ul. Do koutů, Praha - Modřany, ihned volný. Jedná se o polovinu rodinného dvojdomu, velmi prakticky řešen s příjemnou dispozicí na pozemku…

Prodej rodinného domu, 334m2, Praha - Satalice, U Řempa

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje výhodnou investici. CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT? Máme pro vás skvělý tip. Vícegenerační rodinný dům na lukrativní adrese vhodný k rekonstrukci. Možnost vybudovat až 5 bytových jednotek a samostatné 1kk vytvořené v zahradním domku. Náš investiční…

Prodej rodinného domu, Praha - Ďáblice, K náměstí

Engel & Völkers Prague

Tato moderní solitérní vila je součástí developerského projektu, souboru 24 domů, který bude dokončen v létě 2022. Dům s dispozicí 5+kk je řešen v rámci tří podlaží. Je situován v mírném svahu a stavba se jeví z uličního pohledu jako třípodlažní a z opačné strany…

Prodej vily, 390m2, Praha - Hlubočepy, Holyňská

DUNA HOUSE

Pokud hledáte klidné místo k bydlení a odpočinku, obklopené oázou přírody, vodou, zelení v nerušném prostředí a přitom nedaleko ruchu velkoměsta, pak nabízíme k prodeji luxusně a citlivě zrekonstruovanou vilu s moderní přístavbou situovanou v lukrativní…

Prodej rodinného domu, 712m2, Praha - Radotín, Jarmily Novotné

Reality 11 Vám zprostředkují prodej velmi dobře dispozičně řešeného domu 5+kk v klidné části Prahy 5 Radotín. Dřevostavba o velikosti 162 m2 z roku 2009 je na pozemku 712 m2 a poskytne Vám bydlení na klidném místě. Součástí domu je…

Prodej rodinného domu, 733m2, Praha - Klánovice, Dohalická

Zprostředkujeme Vám prodej rodinného domu 7+2, 283 m2 s terasami o velikosti 63 m2 a zahradou 733 m2 ve velmi žádané lokalitě Klánovice, Praha 9. Dům může mít 3 samostatné bytové jednotky. Kolaudace byla v roce 1997. Ve…

Prodej rodinného domu, 733m2, Praha - Horní Počernice, Trní

Zprostředkujeme Vám ve výhradním zastoupení majitele prodej dvou domů na jednom pozemku o velikosti 733m2. PRODÁVÁME OBA DOMY, NEJDE KOUPIT JEN JEDEN, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. První dům 3+kk bungalov kolaudovaný jako atelier o zastavěné ploše 86m2 s podlahovou plochou 69m2…

Prodej chaty, Praha - Vinoř

QUANTUM, a.s.

Hledáte klidné místo k odpočinku a relaxaci s možností pěstovat vlastní ovoce a zeleninu? V zastoupení majitele vám nabízíme k prodeji chatu v zahrádkářské kolonii v Praze 9 - Vinoř. Chata je zděná, velikosti 16m2 s  dispozicí 2+kk a částečně…

Dražba rodinného domu, 333m2, Praha - Kyje

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Draženou nemovitostí je ideální spoluvlastnický podíl ve výši 1/6 zděného, částečně podsklepeného rodinného domu se dvěma nadzemními podlažími a bez využitého podkroví pod sedlovou střechou s valbovou krytou taškou pálenou. Objekt je situovaný do nepravidelného tvaru, nachází se…

Novinka
Vyvolávací cena: 953.333,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 313m2, Praha - Stodůlky

Nabízíme k prodeji rodinný dům, 331 m2 na pozemku 622 m2, před rekonstrukcí, v ulici U kašny v Praze 5-Stodůlkách. Součástí prodeje je projekt a platné stavební povolení (vydáno 9/2021) na přestavbu a dostavbu stávajícího…

Dražba činžovního domu, Praha - Staré Město

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Budova s pozemkem o výměře 690m2, Staré Město, Praha Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle…

Prodej chaty, 30m2, Praha - Velká Chuchle

Nabízíme k prodeji chatu v zahradě 285 m2, Osada Třešňovka, Praha - Velká Chuchle. Chata s možností celoročního užívání je umístěna na jižním svahu s krásným výhledem do údolí. Zahrada je osázena hojně plodící vinnou révou, ovocnými stromy…

Prodej rodinného domu, Praha, Malobřevnovská

Realitní samoobsluha s.r.o.

Nabízíme k prodeji řadový dům na Praze 6, Malý Břevnov, o třech nadzemních podlažích včetně podkroví. V každém podlaží je samostatná bytová jednotka (ve zvýšeném přízemí a v patře jsou 3+kk, v podkroví je 2+kk s možností rozšíření, viz plány). Dům má sklep,…

Prodej rodinného domu, Praha - Kobylisy, Zenklova

Engel & Völkers Prague

Stavba z roku 1930, zkolaudovaná jako rodinný dům s jednou bytovou jednotkou s rozlohou 117 m2 s možností rozdělení na tři menší bytové jednotky. V přízemí jsou dvě komerční jednotky o velikosti 75 m2 a 19,50 m2

Prodej rodinného domu, Praha - Krč, Rosečská

Engel & Völkers Prague

Představujeme Vám okál – montovanou dřevostavbu z roku 1985, který se nachází v klidné, slepé ulici na Praze 4 v Krči. Od doby výstavby probíhaly pouze kosmetické úpravy a výměna plynového kotle.Aktuální stav domu je k rekonstrukci či demolici. Je tedy vhodný…

Prodej rodinného domu, 182m2, Praha - Zbraslav, Na Baních

Reality 11 Vám zprostředkují prodej luxusního bezbariérového bytu 4KK, 182m2 s vlastní zahradou 862m2, bazénem, wellnessem. Byt je umístěn v přízemí vila domu o třech bytových jednotkách. Lokalita Praha 5 - Zbraslav. Jedná se o novostavbu domu z roku 2018. Čistá…

Prodej rodinného domu, 205m2, Praha - Suchdol, K Roztokům

Keller Williams Czech Republic

SRDEČNĚ VÁS ZVU NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ JIŽ TUTO NEDĚLI 2.10.2022 OD 17:00 - 18:00! PROSÍM, KONTAKTUJTE MĚ PRO POTVRZENÍ VAŠÍ ÚČASTI. S radostí Vám nabízím dvoupodlažní dům v klidné ulici s krásně udržovanou zahradou, která díky svému oplocení poskytuje absolutní soukromí.…

Prodej rodinného domu, Praha 4, Olbrachtova

Nabízíme k prodeji nebytový prostor o velikosti 70 m2, dispozičně se jedná o 3 prostorné místnosti bez oken a místnost sloužící jako sklad. Prostor se nachází ve sníženém přízemí cihlového domu pár minut od metra C Budějovická. Nebytový prostor sestává…

Prodej rodinného domu, Praha - Újezd nad Lesy, Hulická

Jaroš Real Estate s.r.o.

Prodej rodinného domu o dispozici 4+1, o podlahové ploše 150m2, na pozemku 773m2 v Praze 21 - Újezd nad Lesy, užitná plocha 237m2. Dům byl postaven roku 1995, jedná se o typizovanou montovanou dřevostavbu tzv. Okál, je v původním udržovaném stavu,…


TOPlist TOPlist