13 206 aktuálních nabídek
od 431 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Praha
V okruhu
Praha
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Praha

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 520 000 Kč do 220 000 000 Kč

Ceny domů v obci Praha

Cena domů na prodej v obci Praha se momentálně pohybuje od 520 000 Kč do 220 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 412 Kč do 1 020 390 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Praha. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Prahy nabízejí od 520 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Praha?

Na trhu v Praze jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (261) v cenách od 2 500 000 Kč, následují vily (31) od 13 500 000 Kč, činžovní domy (21) od 7 041 720 Kč, chaty (21) od 520 000 Kč a historické objekty (3) od 40 000 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Praha na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (111), v dobrém stavu (83), k rekonstrukci (52), novostavby (47), po rekonstrukci (22), rozestavěné (6), staré, opuštěné či ve špatném stavu (2), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 120 343 000 Kč v obci Praha, který má obytnou plochu 706 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Praha se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 9873 m2 má dům v obci Praha. Naopak nejmenší pozemek o výměře 18 m2 získáte při koupi domu v obci Praha za cenu 1 500 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

Vyfiltrovat si domy v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Domy na prodej Praha 5 (76), Domy na prodej Praha 9 (68), Domy na prodej Praha 10 (55), Domy na prodej Praha 4 (54), Domy na prodej Praha 8 (33), Domy na prodej Praha 6 (21), Domy na prodej Praha 2 (7), Domy na prodej Praha 3 (4), Domy na prodej Praha 1 (2), Domy na prodej Praha 7 (2).

V Praze nabízíme domy v celkem 87 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Záběhlicích (15), Domy na prodej v Újezdě nad Lesy (14), Domy na prodej ve Stodůlkách (14), Domy na prodej v Libni (11), Domy na prodej v Řeporyjích (11), Domy na prodej ve Velké Chuchli (10), Domy na prodej v Horních Počernicích (10), Domy na prodej v Hostavicích (9), Domy na prodej v Modřanech (8), Domy na prodej v Braníku (8), Domy na prodej v Zbraslavi (8), Domy na prodej v Klánovicích (8), Domy na prodej ve Vinohradech (8), Domy na prodej v Radotíně (8), Domy na prodej v Dolních Měcholupech (7), Domy na prodej v Hlubočepech (7), Domy na prodej v Kyjích (6), Domy na prodej ve Strašnicích (6), Domy na prodej v Jinonicích (6), Domy na prodej v Smíchově (6), Domy na prodej v Krči (5), Domy na prodej v Křeslicích (5), Domy na prodej v Dolních Chabrech (5), Domy na prodej v Žižkově (4), Domy na prodej v Šeberově (4), Domy na prodej v Ďáblicích (4), Domy na prodej v Uhříněvsi (4), Domy na prodej v Kobylisích (4), Domy na prodej v Bohnicích (4), Domy na prodej ve Vršovicích (4), Domy na prodej v Dubči (4), Domy na prodej v Michli (3), Domy na prodej v Chodově (3), Domy na prodej ve Střížkově (3), Domy na prodej v Letňanech (3), Domy na prodej v Dejvicích (3), Domy na prodej v Lipencích (3), Domy na prodej v Kolovratech (3), Domy na prodej v Kunraticích (3), Domy na prodej v Nebušicích (3), Domy na prodej v Hostivaři (3), Domy na prodej v Libuši (3), Domy na prodej v Suchdolu (3), Domy na prodej v Benicích (3), Domy na prodej v Kolodějích (3), Domy na prodej v Kbelích (3), Domy na prodej v Čakovicích (3), Domy na prodej v Troji (3), Domy na prodej v Lysolajích (3), Domy na prodej v Újezdě u Průhonic (2), Domy na prodej v Písnici (2), Domy na prodej v Hloubětíně (2), Domy na prodej v Dolních Počernicích (2), Domy na prodej v Proseku (2), Domy na prodej v Čimicích (2), Domy na prodej v Pitkovicích (2), Domy na prodej v Kamýku (2), Domy na prodej v Točné (2), Domy na prodej ve Zličíně (2), Domy na prodej v Břevnově (2), Domy na prodej v Podolí (2), Domy na prodej v Ruzyni (2), Domy na prodej v Malešicích (2).

Domy si můžete vybrat také dle městských částí: Domy na prodej MČ Praha 4 (24), Domy na prodej MČ Praha 8 (23), Domy na prodej MČ Praha 10 (21), Domy na prodej MČ Praha 5 (18), Domy na prodej MČ Praha 14 (17), Domy na prodej MČ Praha 21 (13), Domy na prodej MČ Praha 13 (12), Domy na prodej MČ Praha-Řeporyje (11), Domy na prodej MČ Praha 12 (11), Domy na prodej MČ Praha 20 (9), Domy na prodej MČ Praha-Velká Chuchle (9), Domy na prodej MČ Praha-Zbraslav (9), Domy na prodej MČ Praha 16 (8), Domy na prodej MČ Praha-Klánovice (8), Domy na prodej MČ Praha 6 (8).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Praha uvádějí následující informace: klidná část obce (165), centrum (67), okraj obce (13), rušná část obce (5), zástavba rd (1), polosamota (1), sídliště (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Praha nabízejí nejčastěji zděné domy (146). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (78), dřevěné domy (7), skeletonové domy, montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Praha

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Praze také k dispozici 11 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Praha dle inzerenta:

V Praze a okolí pochází 334 domů z nabídky realitních kanceláří a 3 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (43), DUNA HOUSE (20), CENTURY 21 Česká republika (19), QARA s.r.o. (18), BIDLI reality, a.s. (14), NEXT REALITY GROUP a.s. (12), Engel & Völkers Prague (12), FARAON reality, s.r.o (10), RE/MAX Search (8) a RE/MAX G8 Reality Praha (8). Další 3 domy jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Praha?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Praha 41 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Praze?

V obci Praha působí 1333 realitních makléřů, spadajících pod 304 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, ECON REAL s.r.o. Praha, Reality Biliková Lázně Toušeň, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, Alexiss Group s.r.o. Praha, Oleksandr Hychka Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha, Reality PROSTOR s.r.o. Praha a Středočeské reality, spol. s r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Praha

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Martin Vacek, Kristýna Kubálková, Anton Rožnov, Petr Hrášek, Zdeněk Pýcha, Petr Baničevič, Ilona Fanfrdlová, Gabriela Machová, Aleš Vladař a Igor Chotinskij.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Martin Vacek (203). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 304

Prodej rodinného domu, Praha - Kobylisy, Čumpelíkova

Home Sweet Home real s.r.o.

Nabízíme k prodeji rodinný dům o celkové užitné ploše 320 m2 se dvěma balkony, garáží, sklepními prostory a podkrovím, v klidné lokalitě Prahy 8, ul. Čumpelíkova. Jedná se o rodinný dům v původním stavu situovaný na pozemku o velikosti…

Prodej rodinného domu, Praha - Smíchov

Nabízíme vám výjimečnou investiční příležitost prodeje nemovitosti vč. projektu na výstavbu vily v prestižní lokalitě Praha 5 - Smíchov, ul. Nad Buďánkami III. Předmětem prodeje je pozemek se stávající stavbou garáží, ke kterému je vyprojektována výstavba rodinného domu se 3…

Prodej rodinného domu, 299m2, Praha - Horní Počernice, K Zelenči

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně koupi nové nízkoenergetické novostavby v Praze 9 - Hodní Počernice. Tento krajní, řadový dům bude je nyní dokončen, prohlídka je možná, kolaudace bude koncem února 2023, následně se lze stěhovat. Bude dokončen kompletně s veškerou sanitou,…

Prodej rodinného domu, Praha - Stodůlky, Voleníkova

Jochmann reality s.r.o.

Nadstandardní rodinný dům s garáží a tepelným čerpadlem, zahrádkou a 3 terasami se nachází na konci slepé ulice v mimořádně klidné lokalitě Stodůlek. Vnitřní dispozice nabízí velkorysou vstupní halu s vestavnými skříněmi, které dominuje schodiště, technickou místnost…

Prodej rodinného domu, Praha - Modřany, K dolům

Ausburher Reality

Prodej staršího RD s atraktivním stavebním pozemkem o celkové výměře 630 m2 v srdci starých Modřan. Dům o dispozici 4+1 a zastavěné ploše cca 180m2 vyžaduje komplexní revitalizaci. Případně se nabízí možnost demolice a výstavba objektu podle…

Prodej chaty, 70m2, Praha - Zbraslav, Strnady

QARA s.r.o.

Nabízím k prodeji chatu v lokalitě Praha Zbraslav. Stavba na nejvyšším místě chatové osady (ulice Strnady) s terasovou zahradou. Podsklepená chata 2+1 je určena ke kompletní rekonstrukci, s napojením na elektřinu a studniční vodu. Některé okolní chaty jsou…

Dražba rodinného domu, 761m2, Praha - Libuš, U pejřárny

Rodinný dům 6+kk, obytné podkroví, garáž, 284,72 m2, se zahradou, bazén, Praha - Libuš. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato…

Novinka
Vyvolávací cena: 24.950.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Praha - Záběhlice, Před Skalkami I

Krásná nadstandardní vila v klidné čtvrti pražských Záběhlic, která byla postavena v r. 2000 ve velmi dobrém technickém stavu.Dům nabízí úctyhodných 414 m2 a je dispozičně rozdělen na 4 bytové jednoty, kdy v přízemí se nachází jednotka o dispozici…

Prodej činžovního domu, Praha - Záběhlice, Před Skalkami I

Krásná nadstandardní vila v klidné čtvrti pražských Záběhlic, která byla postavena v r. 2000 ve velmi dobrém technickém stavu.Dům nabízí úctyhodných 414 m2 a je dispozičně rozdělen na 4 bytové jednoty, kdy v přízemí se nachází jednotka o dispozici…

Prodej vily, Praha - Koloděje, K Běchovicům

Robert Macho

Exkluzivní nabídka novostavby rodinné vily o dispozici 5+kk, která se nachází v pražských Kolodějích, v ulici K Běchovicům. Dům nabízí na dvou nadzemních a jednom podzemním podlaží celkovou užitnou plochu 425,12 m2. Leží na pozemku o celkové…

Prodej chaty, 305m2, Praha - Hloubětín

Zprostředkujeme Vám výhradní prodej chaty o celkové podlahové ploše 40 m2 stojící na vlastním oploceném rovinatém pozemku o velikosti 305 m2, umístěné na překrásném místě zahrádkářské osady Bažantnice - Praha 9 - Hloubětín. Chata je po…

Prodej rodinného domu, 178m2, Praha - Koloděje, Panenky 354/10

Dovolujeme si Vám nabídnout náš dvoupodlažní rodinný dům 5+kk s podlahovou plochou 178 m², bazénem, garáží a zahradou o velikosti 409 m². Rychlé jednání: Sleva! Realitky prosím…

Prodej rodinného domu, Praha - Horní Počernice, V Babyku

I.E.T. Reality s.r.o.

Dovolujeme si Vám nabídnout menší, ale velice útulný rodinný domek v lukrativní a malebné části pražských Horních Počernic (místně Chvaly).Patrový dům 5+1, cca 115m2 se nachází na pozemku o celkové ploše 307m2, zastavěná plocha 61m2.Dům kolaudovaný v roce 2008 je…

Dražba rodinného domu, Praha - Újezd nad Lesy, Oplanská

e-drazby.cz s.r.o.

Nabízíme k prodeji formou elektronické aukce rodinný dům určený ke kompletní rekonstrukci nacházející se na okraji východní Prahy, v obci Újezd nad Lesy. Dům je starý více než 60 let a disponuje 2 pokoji, předsíní, kuchyní, koupelnou, toaletou a ze strany domu ještě…

Novinka
Vyvolávací cena: 4.867.500,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 1328m2, Praha - Křeslice, K Čestlicům

Chcete bydlet v přírodě a mít v dosahu veškeré služby? Pokud ano, máme pro vás velmi zajímavou nabídku prostorného rodinného domu v ještě zajímavější lokalitě Praha, Křeslice, ulice K Čestlicům. Pozemek s prostorným rodinným domem se nachází vedle Dendrologické…

Prodej rodinného domu, Praha - Klánovice, U trativodu

Nabízíme k prodeji rodinný dům (163 m2) o dispozici 5+kk s pozemkem (260 m2) v uzavřeném areálu projektu Domy u lesa - Klánovice. Dům má podlahové teplovodní vytápění v obou patrech s regulací. Hliníková okna s trojsklem, dřevěné podlahy, dubové…

Prodej rodinného domu, Praha - Braník, K Ryšánce

V exkluzivním zastoupení Vám nabízíme rodinný dům po kompletní rekonstrukci s dispozicí 5+kk, o podlahové ploše 131 m² a s pozemkem o výměře 602 m². Dům se nachází ve vilové zástavbě velmi žádané lokality v Praze 4 – Braníku. Nemovitost disponuje vlastní…

Prodej rodinného domu, 946m2, Praha - Klánovice, Dohalická

Zprostředkujeme Vám prodej rodinného domu 7+2, 283 m2 s terasami o velikosti 63 m2 a zahradou 733 m2 ve velmi žádané lokalitě Klánovice, Praha 9. Dům může mít 3 samostatné bytové jednotky. Kolaudace byla v roce 1997. Ve…

Prodej rodinného domu, 106m2, Praha - Hostavice, Hlinířská

BIDLI reality, a.s.

V exkluzivním zastoupení vám nabízíme moderní řadový dům v Hostavicích! Novostavba dokončená v září 2022 nabízí dispozici 3+kk o podlahové ploše 106 m2, dvě parkovací stání na vlastním pozemku a zahrádku o ploše 70 m2. Po vstupu…

Prodej rodinného domu, 733m2, Praha - Horní Počernice, Trní

Zprostředkujeme Vám ve výhradním zastoupení majitele prodej dvou domů na jednom pozemku o velikosti 733m2. PRODÁVÁME OBA DOMY, NEJDE KOUPIT JEN JEDEN, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. První dům 3+kk bungalov kolaudovaný jako atelier o zastavěné ploše 86m2 s podlahovou plochou 69m2…


TOPlist TOPlist