13 116 aktuálních nabídek
od 431 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Kolín
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Kolín

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 190 000 Kč do 7 690 000 Kč

Ceny bytů v okrese Kolín

Cena bytů na prodej v okrese Kolín se momentálně pohybuje od 1 190 000 Kč do 7 690 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 702 Kč do 36 845 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 65 454 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 59 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Kolín.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Kolín?

Na trhu v Kolíně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (22) v cenách od 2 290 000 Kč, následují byty 3+1 (22) od 2 200 000 Kč, byty 3+kk (13) od 3 200 000 Kč, byty 2+1 (10) od 1 990 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (9) od 1 190 000 Kč, byty 1+1 (6) od 2 490 000 Kč, byty 4+kk (2) od 6 500 000 Kč a byty 4+1 (2) od 2 400 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Kolín, je byt za cenu 7 690 000 Kč v obci Český Brod, který má obytnou plochu 110 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Kolín nabízíme byty v celkem 17 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Kolíně (47), Prodej bytů v Českém Brodu (11), Prodej bytů v Pečkách (4), Prodej bytů v Cerhenicích (4), Prodej bytů v Libenicích (3), Prodej bytů v Plaňanech (3), Prodej bytů v Břežanech II (3), Prodej bytů ve Velkém Oseku (2), Prodej bytů v Choťovicích (1), Prodej bytů v Polepech (1), Prodej bytů ve Vrbčanech (1), Prodej bytů v Toušicích (1), Prodej bytů ve Starém Kolíně (1), Prodej bytů v Zásmukách (1), Prodej bytů v Červených Pečkách (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Kolín sousedí 1 okres, můžete tedy rozšířit hledání o okres Nymburk.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (28), klidná část obce (22), sídliště (11), okraj obce (5).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (15). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Kolíně s garáží (3) nebo byty v Kolíně s parkovacím stáním (4).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (20) a 2. patře (25), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (18). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (3). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Kolín na prodej byty v bezvadném stavu (34), v dobrém stavu (22), novostavby (16), po rekonstrukci (5), rozestavěné (4), k rekonstrukci (4).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Kolíně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Kolín nabízejí nejčastěji jiné byty (24). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (20), zděné byty (12), montované byty (1), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Kolín

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Kolín také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Kolín dle inzerenta:

V Kolíně a okolí pochází 85 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: RE/MAX G8 Reality Kolín (25), M&M reality holding a.s. (14), ERA GARANCIA (6), RK BOHEMIA s.r.o. (5), REMAX ALFA (4), Fincentrum Reality s.r.o. (3), Bohemia servis spol. s r.o. (2), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (2), ŠMÍD & PARTNERS (2) a Home 4 People (2). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Kolín?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Kolín 6 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Kolíně?

V okrese Kolín působí 204 realitních makléřů, spadajících pod 85 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, Reality Biliková Lázně Toušeň, Alexiss Group s.r.o. Praha, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, Oleksandr Hychka Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha, Středočeské reality, spol. s r.o. Praha a Reality PROSTOR s.r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Kolín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Petr Šoupal, Luboš Jedelský, Lubomír Fleisig, Jiří Soukup, Petr Šmíd, Ing. Lucie Černá, Nikol Kiššová, Eva Svítilová, David Machač a Iveta Štědrá.

Nejvíce nemovitostí v okolí Kolína nabízí Ing. Petr Šoupal (15). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 4+kk, 214m2, Český Brod, Žižkova

REMAX ALFA

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme prostorný dům, který báječně naplňuje jak potřebu bydlení, tak potřebu investice do nemovitostí. Najdete jej uprostřed Českého Brodu v Žižkově ulici. Sestává z prostorného, více než stometrového bytu 4+kk v prvním patře k vlastnímu…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Kolín - Kolín II, Mikoláše Alše

Dovoluji si Vám nabídnout na prodej byt 2+1 o výměře 53 m2 v Kolíně II v ulici Mikoláše Alše. Byt se nachází v 1. NP cihlového domu bez výtahu. Byt neprošel žádnou rekonstrukcí a kromě výměny oken, která proběhla před cca 3 lety, byla na domě…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Kolín - Kolín II, Na Magistrále

Dovoluji si Vám nabídnout na prodej byt 2+1 o výměře 52 m2 v Kolíně II v ulici Na Magistrále. Byt se nachází ve 3. NP cihlového revitalizovaného domu s výtahem. Byt prošel částečnou rekonstrukcí a včetně výměny oken, která proběhla před cca 10 lety…

Prodej bytu 4+1, 99m2, Kolín - Kolín V, Antonína Kaliny

Nabízím Vám ke koupi nadstandardně velký dvougenerační byt 4+1 s užitnou plochou 99 m2 s lodžií. Byt se skládá z kuchyně s jídelnou, velkou chodbou, obývacím pokojem, tří ložnic, jedné koupelny a dvou WC. Byt se nachází ve 2. NP…

Prodej bytu 3+1, 77m2, Kolín - Kolín II, Rimavské Soboty

ŠMÍD & PARTNERS

Dobrý den. Nabízím Vám k prodej příjemný panelový byt na adrese Rimavské Soboty 894, Jedná se o byt v původním stavu v 5.NP o dispozici 3+1 s lodžií o užitné ploše 77 m2. K bytu náleží komora před bytem a sklepní kóje. Velkou…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Kolín - Kolín II, Na Magistrále

Zprostředkujeme Vám prodej bytu, dispozice 2+1, velikosti 56 m2, který je situovaný ve 3. patře bytového domu s výtahem. Dispozice: vstupní chodba, naproti koupelna se sprchovým koutem, vedle samostatné WC. Vlevo je vstup do obývacího pokoje, navazujícím…

Prodej bytu 3+kk, 82m2, Kolín - Kolín IV, Vrchlického

Exkluzivně nabízím ke koupi byt o dispozici 3+kk a o velikosti 82 m2 z toho 10 m2 zabírají dva balkony. Byt je v osobním vlastnictví a je umístěn ve 4 patře bytového domu v obci Kolín. Po vstupu na chodbu (11 m2), kde jsou…

Prodej bytu 1+1, 34m2, Kolín - Kolín II, V Břízách

DUNA HOUSE

Nabízím k prodeji kompletně zrekonstruovaný byt 1+1. Nachází se ve 2. patře panelového domu v klidné části Kolína v ulici V Břízách. Bytová jednotka o celkové ploše 34 m2 sestává ze vstupní chodby, koupelny s WC, pokoje a kuchyňského…

Prodej bytu 3+1, 60m2, Toušice

ERA GARANCIA

Dovoluji si vám nabídnout ke koupi bytovou jednotku s dispozicí 3+1, 60m2 po rekonstrukci v obci Toušice, která leží přibližně 4km od města Kouřim. Byt se nachází ve druhém patře cihlového domu, celkem o šesti bytových jednotkách. Dispozičně se jedná o tři…

Prodej bytu 1+1, 42m2, Kolín - Kolín III, Žižkova

Reality 11 Vám zprostředkují prodej pěkného bytu 1+1 v osobním vlastnictví, který je v původním stavu a můžete si ho tedy upravit dle vlastní představy a potřeby (třeba na dispozici 2+1). Byt má jihovýchodní orientaci, původní jádro a nachází se v 5.NP z 8.…

Prodej bytu 3+1, 62m2, Velký Osek, Dukelských hrdinů

Ve výhradním zastoupení zprostředkuji prodej bytu v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 a podlahové ploše 62,45m2 (plus lodžie 4,1m2 a sklep 4,57m2) s garáží, v cihlovém domě ve Velkém Oseku, u Husova náměstí, v ulici Dukelských hrdinů. Byt se nachází…

Prodej bytu 3+1, 74m2, Kolín - Kolín II, Rimavské Soboty 904

Dovoluji si Vám nabídnout k prodeji pěkný byt 3+1+ lodžie (6 m2) v osobním vlastnictví o celkové výměře 74 m2 včetně příslušenství. Byt se nachází v ulici Rimavské Soboty …

Prodej bytu 3+kk, 74m2, Břežany II

Dobrý den, zvu Vás na prohlídku v obci Břežany II do mezonetového bytu který se nachází v 2. a 3. NP s podlahovou plochou 77m². Tento byt je nyní po částečné rekonstrukci a čeká na svého nového majitele. Výměny se dočkala stropní svítidla, zásuvky…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Kolín, 5. května

Představujeme Vám exklusivně nový byt č. 223/S2 o velikosti 2+kk/54,7 m2 včetně lodžie 3,3 m2 ve 2. NP v Kolíně, ulice 5. května u TESCO, byt je v novém bytovém domě s výtahem, sklepem a parkovacím stáním k dokoupení. Byt bude…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Kolín, 5. května

Představujeme Vám exklusivně nový byt č. 323/S3 o velikosti 2+kk/54,7 m2 včetně lodžie 3,3 m2 ve 2. NP v Kolíně, ulice 5. května u TESCO, byt je v novém bytovém domě č. 3 s výtahem, sklepem a parkovacím stáním k dokoupení. Byt…

Prodej bytu 3+1, 85m2, Plaňany, Komenského

Reality Gteam s.r.o.

K prodeji nabízím zajímavě řešený byt 3+1 s krbem o velikosti 85 m2, ve 2. NP s orientací na jih. Nemovitost se nachází v městysu Plaňany ležícím 12 km západně od Kolína, 14 km východně od Českého Brodu a 16 km jižně od Poděbrad. Nájezd…

Prodej bytu 3+kk, 92m2, Kostelec nad Černými lesy, Pražská

INVESTIČNÍ BYT. Prostorný byt s jihozápadní orientací 3+kk o celkové velikosti 99 m2 s lodžií a sklepem, Kostelec nad Černými Lesy, PID Praha Metro Háje cca 26 km, vlak Říčany 14 km, ihned k nastěhování. Tato skvělá dostupnost centra Prahy vytvořila…

Prodej bytu 2+kk, 66m2, Břežany II

Hledáte bydlení v novějším domě na dosah Prahy, ovšem blízko přírodě mimo ruch města? V Praze jste co by dup, 30 minut vlakem nebo 20 minut autem. Chcete se vyhnout hledání parkování, když se vrátíte domů z práce ? Tak právě vás by mohl zaujmout tento byt, který najdete…

Prodej bytu 2+kk, 59m2, Kolín, 5. Května

Prodej bytu 2+kk v osobním vlastnictví 54 m², Kolín Prodej nového bytu 3+kk/54,21m2, lodžie 37,00m2, s možností krytého parkovacího stání a sklepu v Kolíně. Představujeme Vám exklusivně nový byt č. 531/S5 o velikosti 3+kk/54,21 m2 včetně…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 36m2, Kolín, 5. Května

Prodej bytu 1+kk v osobním vlastnictví 38 m², Kolín Prodej nového bytu 1+kk/37,80m2, lodžie 4,20m2, s možností krytého parkovacího stání a sklepu v Kolíně. Představujeme Vám exklusivně nový byt č. 535/S3 o velikosti 1+kk/37,80 m2


TOPlist TOPlist