13 302 aktuálních nabídek
od 433 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Mladá Boleslav
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Mladá Boleslav

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 970 000 Kč do 54 800 000 Kč

Ceny domů v okrese Mladá Boleslav

Cena domů na prodej v okrese Mladá Boleslav se momentálně pohybuje od 970 000 Kč do 54 800 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 648 Kč do 262 561 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Mladá Boleslav. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Mladé Boleslavi nabízejí od 970 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Mladá Boleslav?

Na trhu v Mladé Boleslavi jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (132) v cenách od 1 490 000 Kč, následují chalupy (5) od 1 490 000 Kč, činžovní domy (4) od 12 436 000 Kč, chaty (4) od 970 000 Kč, domy na klíč (3) od 1 129 000 Kč a dvougenerační domy (1) od 9 750 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Mladá Boleslav na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (40), k rekonstrukci (33), v bezvadném stavu (30), po rekonstrukci (14), rozestavěné (12), novostavby (11), staré, opuštěné či ve špatném stavu (2), ve fázi projektu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 23 900 000 Kč v obci Bakov nad Jizerou, který má obytnou plochu 1390 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Mladá Boleslav se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 6648 m2 má dům za cenu 5 990 000 Kč v obci Mukařov. Naopak nejmenší pozemek o výměře 124 m2 získáte při koupi domu v obci Jizerní Vtelno za cenu 3 600 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Mladá Boleslav nabízíme domy v celkem 56 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Mladé Boleslavi (22), Prodej domů ve Mnichově Hradišti (11), Prodej domů v Březně (10), Prodej domů v Benátkách nad Jizerou (10), Prodej domů v Bakově nad Jizerou (8), Prodej domů v Chotětově (5), Prodej domů ve Kněžmostě (4), Prodej domů v Bělé pod Bezdězem (4), Prodej domů v Kosmonosech (4), Prodej domů v Čisté (3), Prodej domů v Brodcích (3), Prodej domů v Pískové Lhotě (3), Prodej domů v Smilovicích (3), Prodej domů ve Skorkově (3), Prodej domů v Bukovně (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Mladá Boleslav sousedí 9 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Liberec, Semily, Jičín, Nymburk, Praha-východ, Mělník, Česká Lípa, Kutná Hora a Chrudim.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Mladá Boleslav uvádějí následující informace: klidná část obce (60), centrum (28), okraj obce (24), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Mladá Boleslav nabízejí nejčastěji zděné domy (57). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (26), kamenné domy (6), dřevěné domy (3), skeletonové domy, montované domy (2) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Mladá Boleslav

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Mladá Boleslav také k dispozici tři domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Mladá Boleslav dle inzerenta:

V Mladé Boleslavi a okolí pochází 149 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (34), BIDLI reality, a.s. (14), RK BOHEMIA s.r.o. (9), CENTURY 21 Česká republika (8), Broker Consulting, a.s. (5), NEXT REALITY GROUP a.s. (5), eDO reality (5), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (5), DRINK - realitní kancelář Zdeněk Štěpánek (4) a REJN GROUP s.r.o. (4).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Mladá Boleslav?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Mladá Boleslav 16 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Mladé Boleslavi?

V okrese Mladá Boleslav působí 225 realitních makléřů, spadajících pod 98 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, Reality Biliková Lázně Toušeň, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, Oleksandr Hychka Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha, Středočeské reality, spol. s r.o. Praha, Reality PROSTOR s.r.o. Praha a Alexiss Group s.r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Mladá Boleslav

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Jiří Dvořák, Irena Hřibová, Bc. Marcela Šedivá, Pavla Roubínková, Marie Tordová, Blanka Melicharová, Jaroslava Řešátková, Mgr. Veronika Skalická, Zdeňka Štilcová a Hana Petržílková.

Nejvíce nemovitostí v okolí Mladé Boleslavi nabízí Jiří Dvořák (25). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 151

Prodej rodinného domu, 454m2, Písková Lhota - Zámostí

RELOCA.CZ s.r.o.

Dispozice: v přízemí obývací pokoj 19 m2, ložnice 13 m2, kuchyň 19 m2, koupelna 8 m2, 1. WC, komora 3 m2, chodby 14 m2, šatna 3 m2, letní kuchyň 10 m2, 2. WC,v prvním…

Prodej rodinného domu, 62m2, Kropáčova Vrutice

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Hledáte bydlení na klidném místě s dobrou dostupností do Prahy, Mladé Boleslavi nebo Mělníka? Jak by se Vám líbilo bydlet v menším rodinném domě po rekonstrukci, za cenu bytu? Pokud ano, ráda s Vámi domluvím prohlídku domu o dispozici 2+kk, který se nachází 13km…

Prodej rodinného domu, Bakov nad Jizerou, Žižkova

Nabízíme Vám exkluzivně ke koupi pěkný rodinný dům 4+1, v zástavbě, v Bakově nad Jizerou, v ulici Žižkova. Dům má celkem dvě podlaží a dispozičně je velice hezky řešen. V prvním nadzemním podlaží se nachází obývací pokoj s kuchyní, koupelna s vanou…

Prodej rodinného domu, 239m2, Benátky nad Jizerou - Benátky nad Jizerou II, Lidická

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu 4+1 v Benátkách nad Jizerou. Dispozice domu: vstupní chodba, kuchyň ve které je kuchyňská linka, elektrický samostatný sporák, digestoř a mikrovlnka, obývací pokoj se vstupem na terasu a do zahrady, koupelna se sprchovým…

Prodej rodinného domu, 918m2, Bakov nad Jizerou - Zvířetice

Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o.

Nabízíme Vám malebný penzion s keramickou dílnou a prodejnou na venkově v blízkosti města Mladá Boleslav. Celková plocha pozemku činí 1.028 m2 a poskytuje návštěvníkům dostatek klidného prostředí. Budova penzionu prošla kompletní a nadstandardní…

Dražba rodinného domu, 130m2, Jabkenice

Předmětem dražby je samostatně stojící rodinný dům. Stavba má 2 nadzemní podlaží a je celkově podsklepená. V domě není půda a má vybudované podkroví, které je ale potřeba stavebně dokončit. Základy jsou smíšené a objekt je cihlové konstrukce. Stropy jsou rákosové, střecha…

Novinka
Vyvolávací cena: 4.684.667,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Kovanec

Hledáte bydlení v malé obci a na klidném místě? Máme pro Vás ke koupi rodinný dům v obci Kovanec nedaleko Mladé Boleslavi. Dům v průběhu let prošel částečnou rekonstrukcí, nová střešní krytina, vnitřní rozvody sítí (elektřina, voda, odpady). Dispoziční řešení: vstupní…

Prodej rodinného domu, 946m2, Klášter Hradiště nad Jizerou, Klášter Hradiště nad Jizerou

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej RD 6+1 v probíhající rekonstrukci, který se nachází v obci Klášter Hradiště nad Jizerou. Dům o podlahové ploše 240 m2 stojí na pozemku o výměře 946 m2, zastavěná plocha pozemku včetně bývalých…

Prodej domu na klíč, 1200m2, Bítouchov

k prodeji dům na klíč 3+kk na slunném pozemku o CP 1200m2, který je orientován na jižní stranu. Standartní vybavení domu na klíč - střecha - střešní krytina Bramac Classic, klempířské prvky: ZnFe/pozink, barevný Bramac Stabicor. Fasáda: stěrka…

Prodej rodinného domu, 90m2, Smilovice

BIDLI reality, a.s.

Prodej rodinného domu v obci Smilovice o dispozici 4+kk (90 m2) a zahradou (831 m2) byl kolaudován v lednu roku 2023. Přízemní dům disponuje zádveřím, chodbou, obývacím pokojem s kuchyňským koutem, ložnicí, dvěmi pokoji, koupelnou a toaletou. Vytápění domu je…

Prodej rodinného domu, 143m2, Smilovice

BIDLI reality, a.s.

Prodej rodinného domu v obci Smilovice o dispozici 5+kk (143 m2) a zahradou (905 m2), který bude kolaudován v březnu roku 2023. V přízemí domu se nachází zádveří, chodba se schodištěm do patra, obývací pokoj s kuchyňským koutem, spíž, pracovna, koupelna. První patro…

Prodej rodinného domu, Benátky nad Jizerou - Benátky nad Jizerou II, Červíčkova

Exkluzivně nabízíme k prodeji rodinný dům s příjemnou atmosférou, se zahradou s dětským koutkem, venkovním bazénem, 2 garážemi a venkovní terasou s grilem v Benátkách nad Jizerou, pouhých 20 minut od okraje Prahy.Dům byl postaven v 50. letech. Nedávno prošel…

Prodej rodinného domu, Bakov nad Jizerou, Jizerní

Hledáte rodinný dům určený k rekonstrukci, který si můžete vylepšit podle vlastních představ? Pak přesně pro Vás máme k prodeji rodinný dům v Bakově nad Jizerou. Jedná se o původní zástavbu s obytným přízemím. Dispozičně se dům skládá z: vstupní chodba, obývací pokoj,…

Prodej rodinného domu, Mladá Boleslav - Chrást

Re/Max Elite group

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji novostavbu rodinného domu s garáží o dispozici 3+kk a 1+kk o celkové podlahové ploše 142 m² (160 m² včetně garáže, do které je vstup i z chodby domu) a celkové výměře pozemku 240 m² v obci Chrást 4 km…

Prodej rodinného domu, 453m2, Kosořice

DM Reality

V přízemí domu nalezneme v obytné části obývací pokoj, kuchyni, dětský pokoj, koupelnu s wc, samostatné wc a větší vstupní chodbu, která je nyní využívána jako další pokoj a déle v bývalé hospodářské části skladové prostory. V podkroví jsou půdní prostory, které lze…

Prodej rodinného domu, 565m2, Mladá Boleslav - Mladá Boleslav II, Havlíčkova

DM Reality

Dům je nyní rozdělený na dvě samostatné bytové jednotky 2+1, které se nachází v přízemí domu. Podkroví je nevyužité. Na pozemku se dále nachází dřevěná kolna a garáž. Dům se nachází v památkové zoně a v památkově chráněném území. nejedná se o historickou památku.…

Prodej chaty, Dolní Bousov

Dovoluji si vám nabídnout k prodeji udržovanou chatu ve výborném stavu s vlastním pozemkem ve velmi atraktivní oblasti Českého ráje – Dolní Bousov. Městečko Dolní Bousov leží ve Středočeském kraji, asi osmnáct kilometrů východně od okresního města Mladá Boleslav. Chata…

Prodej rodinného domu, Písková Lhota - Zámostí

Re/Max Elite group

Hledáte klidné bydlení s lesem za zády nebo jen chalupu pro útěk z hektických všedních dnů? Ať tak či onak, máme pro vás ideální variantu s Geniem loci v Zámostí u Mladé Boleslavi. Jedná se o velice zajímavý dům s nádechem historie, který je určen…

Prodej rodinného domu, Tuřice

Reality 89 s.r.o.

Nabízíme k prodeji rodinný dům se dvěma bytovými jednotkami, dvěma chlévy plnící funkci uhelny a skladu dřeva, stodolou, která je téměř celá podsklepená. Větší byt 2+1 o velikosti 88 m2 disponuje kuchyní s jídelnou, obývacím pokojem, ložnicí, pracovnou, pěknou…

Prodej rodinného domu, Mladá Boleslav - Chrást

Re/Max Elite group

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji novostavbu rodinného domu o dispozici 5+kk o podlahové ploše 132 m² a celkové výměře pozemku 333 m² v obci Chrást 4 km od Mladé Boleslavi. V přízemí se nachází chodba s vestavnými skříněmi, pokoj, technická místnost, WC…


TOPlist TOPlist