13 297 aktuálních nabídek
od 433 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Kutná Hora
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Kutná Hora

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 940 000 Kč do 21 900 000 Kč

Ceny domů v okrese Kutná Hora

Cena domů na prodej v okrese Kutná Hora se momentálně pohybuje od 940 000 Kč do 21 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 504 Kč do 104 929 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Kutná Hora. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Kutné Hory nabízejí od 995 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Kutná Hora?

Na trhu v Kutné Hoře jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (106) v cenách od 940 000 Kč, následují chalupy (10) od 1 199 000 Kč, chaty (10) od 995 000 Kč, historické objekty (3) od 5 900 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (2) od 6 490 000 Kč, dvougenerační domy (1) od 3 180 000 Kč a činžovní domy (1) od 21 900 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Kutná Hora na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (43), k rekonstrukci (34), v bezvadném stavu (22), novostavby (13), po rekonstrukci (10), rozestavěné (9), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 21 900 000 Kč v obci Kutná Hora, který má obytnou plochu 728 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Kutná Hora se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 7475 m2 má dům za cenu 3 899 000 Kč v obci Církvice. Naopak nejmenší pozemek o výměře 173 m2 získáte při koupi domu v obci Kutná Hora za cenu 5 800 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Kutná Hora nabízíme domy v celkem 49 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Kutné Hoře (22), Prodej domů v Zruči nad Sázavou (9), Prodej domů ve Žlebech (6), Prodej domů v Zbraslavicích (6), Prodej domů ve Vrdech (5), Prodej domů ve Vlastějovicích (5), Prodej domů v Čáslavi (5), Prodej domů v Bratčicích (4), Prodej domů v Křeseticích (3), Prodej domů v Kácově (3), Prodej domů v Šebestěnicích (3), Prodej domů ve Vinařích (3), Prodej domů v Onomyšli (3), Prodej domů v Samopších (3), Prodej domů v Uhlířských Janovicích (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Kutná Hora sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Hradec Králové a Kolín.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Kutná Hora uvádějí následující informace: klidná část obce (62), centrum (21), okraj obce (16), rušná část obce (4), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Kutná Hora nabízejí nejčastěji zděné domy (37). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (35), dřevěné domy (5), kamenné domy (4), montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Kutná Hora

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Kutné Hoře také k dispozici 6 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Kutná Hora dle inzerenta:

V Kutné Hoře a okolí pochází 132 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (28), REALITNÍ SKUPINA Králik a Horák (9), ŠMÍD & PARTNERS (9), BIDLI reality, a.s. (8), NEXT REALITY GROUP a.s. (6), Fincentrum Reality s.r.o. (6), CENTURY 21 Česká republika (5), ERA GARANCIA (5), QARA s.r.o. (5) a Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (4). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Kutná Hora?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Kutná Hora 9 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Kutné Hoře?

V okrese Kutná Hora působí 162 realitních makléřů, spadajících pod 70 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha, Alexiss Group s.r.o. Praha, Oleksandr Hychka Praha, Reality PROSTOR s.r.o. Praha a Středočeské reality, spol. s r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Kutná Hora

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Iveta Bianka Jehličková, Michaela Kalašová, Milan Mattanelli, Vít Polanský, Dagmar Vokřál Báčová, Bc. Radomír Kočí, DiS., Stanislav Švábenický, Miroslav Horák, Pavel Kosina a Zdena Stehlíková.

Nejvíce nemovitostí v okolí Kutné Hory nabízí Michal Králik (15). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 130

Prodej rodinného domu, 86m2, Církvice - Jakub

Nabízím k prodeji rodinný dům v obci Církvice, Jakub u Kutné Hory. Dispozice 3+1, pozemek 1118 m2. Dům i vejminek jsou po rekonstrukci: nové rozvody elektřiny, vody a plynu, nové podlahy, okna, dveře, kuchyňská linka a koupelna. Dům je částečně…

Prodej rodinného domu, 608m2, Zruč nad Sázavou, V Paloukách

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej dvougeneračního rodinného domu postaveného v 80. letech, určeného ke kompletní rekonstrukci. Jedná se o RD o dvou bytových jednotkách - v 1. NP. dispozičně 2+1, ve 2 NP. 3+1 s prostorným balkónem. Rodinný dům je kompletně…

Prodej rodinného domu, 574m2, Zbraslavice - Lipina

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně prodej rodinného domu v obci Lipina u Zruče nad Sázavou, část obce Zbraslavice, okr. Kutná Hora. Dům pochází z 50. let minulého století, původně sloužila pro hospodářské účely. Později byl stavebně upravený pro trvalé bydlení. Přízemní dům…

Prodej rodinného domu, 1434m2, Zruč nad Sázavou, Nová

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu určeného ke kompletní rekonstrukci o dispozici 4+1 ve Zruči nad Sázavou. Jedná se o původní stavbu ze 60 let, dům je zděný a kompletně podsklepený. Vytápění v domě řešeno plynovým…

Prodej rodinného domu, Vinaře

GAUTE, a.s.

Prodej spoluvlastnického podílu ve výši id 1/2 na nemovitostech zapsaných na LV č. 10, pro k.ú. Vinaře, obec Vinaře, KP Rakovník. Stavba rodinného domu byla původně realizována jako rekreační firemní zařízení. Takto byl realizován jak ve vnitřní dispozici tak i přístavbou…

Prodej rodinného domu, Kobylnice

Dovoluji si Vám nabídnout prodej rozestavěného RD před dokončením v obci Kobylnice nedaleko Záboří nad Labem. Jedná se o rozestavěný rodinný dům z Ytongu o dispozici 3+1 v podlahové ploše o výměře 88 m2 s vlastním pozemkem o výměře 1…

Prodej chalupy, Křesetice

Prodej chalupy ( rodinného domu) v obci Křesetice o dispozici 5+1, po zdařilé rekonstrukci, plastová okna, střecha, nové podlahy, omítky, elektroinstalace v mědi, voda v plastu, zateplení, fasáda. Vytápění kotlem na tuhá paliva, radiátory, rozvody v mědi, elektrická…

Prodej rodinného domu, Kutná Hora - Neškaredice

REALITNÍ SKUPINA Králik a Horák

RD 2+1 před rekonstrukcí se nachází v klidné části obce. Dispozice domu: chodba a 3 pokoje. (možnost tento dům zbourat a postavit nový) U domu je zahrada cca 230m2. Elektřina, vod.řád a kanalizace jsou na hranici pozemku. Dům má společnou stěnu se sousedním…

Dražba rodinného domu, 1115m2, Horky

Rodinný dům je volně stojící, částečně podsklepený, přízemní, s půdním prostorem. Základy bez dostatečné hydroizolace proti zemní vlhkosti. Svislé konstrukce zděné (nelze vyloučit případně kamenné), stropy s rovným podhledem (v části původní klenuté). Střecha sedlová, střešní krytina…

Novinka
Vyvolávací cena: 2.400.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Bílé Podolí - Zaříčany

Moovido s.r.o.

Prodej rodinného domu ve vesnici Zaříčany, které jsou součástí městyse Bílé Podolí v okrese Kutná Hora. V přízemí domu je nově přistavěná veranda, obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnice, koupelna s vanou, toaleta, technická místnost s pračkou…

Prodej rodinného domu, 96m2, Čáslav - Filipov, Zámecká

QARA s.r.o.

Nabízíme k prodeji novostavbu nízkoenergetického rodinného domu o dispozici 5+1 ve výstavbě. Pozemek se nachází v Obci Filipov u Čáslavi, což je místní část města Čáslavi. Již jsou zahájeny práce na inženýrských sítí. Dům bude napojen na elektřinu, obecní vodovod…

Prodej rodinného domu, Čáslav, Dusíkova

Prodej patrového rodinného domu 6+1 v Čáslavi, ulice Dusíkova. Dům je v původním stavu. Lze vybudovat půdní vestavbu a rekonstrukcí získat až tři bytové jednotky. Vytápění ústřední, plynovým kotlem. V pokojích jsou podlahy s kvalitními dřevěnými parketami. K domu…

Prodej rodinného domu, Křesetice

Prodej rodinného domu v obci Křesetice o dispozici 5+1, po zdařilé rekonstrukci, plastová okna, střecha, nové podlahy, omítky, elektroinstalace v mědi, voda v plastu, zateplení, fasáda. Vytápění kotlem na tuhá paliva, radiátory, rozvody v mědi, elektrická brána.…

Dražba rodinného domu, 787m2, Uhlířské Janovice

Jde o levou část dvojdomu. Je zděná, nepodsklepená, se dvěma nadzemními podlažími. Střecha je sklonitá s krytinou z osinkocementových šablon, bleskosvod je instalován, klempířské prvky jsou z pozinkovaného plechu. Fasáda je vápenná hladká. Okna jsou dřevěná zdvojená, jedno…

Vyvolávací cena: 2.544.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Zruč nad Sázavou, Želivecká

Keller Williams Czech Republic

Chcete bydlet v nízkonákladové novostavbě v klidné lokalitě? Sháníte komfortní moderní bydlení? Chcete hypotéku za 2,29 %? To vše nabízí novostavba zděného rodinného domu ve Zruči nad Sázavou v ul. Želivecká zkolaudovaná v roce 1/2022. Jedná se o nízkonákladový…

Prodej rodinného domu, 210m2,

REALITNÍ SKUPINA Králik a Horák

Dům 4+kk se nachází v centru obce Miskovice, která leží 4km od Kutné Hora, 11km od Kolína a 60km od Prahy. V obci je autobusové spojení i  PID do Prahy. Dům je napojen na vod.řád, elektřinu…

Dražba zemědělské usedlosti, Vlkaneč - Kozohlody

e-drazby.cz s.r.o.

Dne 22.02.2023 v 16:00 hod. se koná dražba pod 189 EX 2886/21-57, kterou pořádá Exekutorský úřad Praha 4, Školská 695/38, 110 00 Praha 1, prostřednictvím elektronického systému dražeb na adrese okdrazby.cz těchto nemovitostí: Rodinný dům (bývalá zemědělská usedlost), včetně příslušenství…

Vyvolávací cena: 4.066.666,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Zbýšov

Rodinný dům (157 m?) v klidné obci Zbýšov na Kutnohorsku zaujme velkým pozemkem (cca 2200 m?) a celkovým potenciálem nemovitosti. Proběhla na ní částečná rekonstrukce spodního patra (aktuální dispozice 2+kk). Prostorný obývací pokoj s krbem a krásnou kuchyní, ložnice…

Prodej rodinného domu, 145m2, Šebestěnice

Chcete se seberealizovat v rodinném domě ke kompletní rekonstrukci v klidné části obce Šebestěnice uprostřed přírody? Tak tady pro Vás máme velmi zajímavou nemovitost o obytné dispozici 4+1. Celková užitná plocha rodinného domu je 145 m2, zahrada…

Prodej rodinného domu, 145m2, Šebestěnice

Chcete se seberealizovat v rodinném domě ke kompletní rekonstrukci v klidné části obce Šebestěnice uprostřed přírody? Tak tady pro Vás máme velmi zajímavou nemovitost o obytné dispozici 4+1. Celková užitná plocha rodinného domu je 145 m2, zahrada…


TOPlist TOPlist