13 297 aktuálních nabídek
od 433 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Kolín
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Kolín

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 1 150 000 Kč do 22 650 000 Kč

Ceny domů v okrese Kolín

Cena domů na prodej v okrese Kolín se momentálně pohybuje od 1 150 000 Kč do 22 650 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 510 Kč do 108 522 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Kolín. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Kolína nabízejí od 1 190 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Kolín?

Na trhu v Kolíně jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (130) v cenách od 1 150 000 Kč, následují chaty (6) od 1 190 000 Kč, chalupy (4) od 2 250 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (3) od 6 500 000 Kč, činžovní domy (2) od 4 470 000 Kč, dvougenerační domy (1) od 9 999 000 Kč, domy na klíč (1) od 9 400 000 Kč a historické objekty (1) od 4 190 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Kolín na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (40), v bezvadném stavu (32), k rekonstrukci (30), novostavby (26), po rekonstrukci (9), rozestavěné (8), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 22 650 000 Kč v obci Kšely, který má obytnou plochu 720 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Kolín se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 9482 m2 má dům za cenu 6 490 000 Kč v obci Tři Dvory. Naopak nejmenší pozemek o výměře 137 m2 získáte při koupi domu v obci Dobřichov za cenu 4 200 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Kolín nabízíme domy v celkem 61 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Kolíně (14), Prodej domů v Klučově (8), Prodej domů v Českém Brodu (6), Prodej domů v Plaňanech (6), Prodej domů ve Velkém Oseku (5), Prodej domů v Poříčanech (5), Prodej domů v Týnci nad Labem (4), Prodej domů v Radimi (4), Prodej domů v Cerhenicích (4), Prodej domů v Nebovidech (4), Prodej domů v Červených Pečkách (4), Prodej domů v Křečhoři (4), Prodej domů v Doubravčicích (4), Prodej domů v Gruntě (3), Prodej domů ve Viticích (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Kolín sousedí 1 okres, můžete tedy rozšířit hledání o okres Nymburk.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Kolín uvádějí následující informace: klidná část obce (66), centrum (32), okraj obce (13), polosamota (3), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Kolín nabízejí nejčastěji jiné domy (54). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (48), dřevěné domy (3), kamenné domy (2) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Kolín

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Kolíně také k dispozici 7 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Kolín dle inzerenta:

V Kolíně a okolí pochází 146 domů z nabídky realitních kanceláří a 2 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (26), RE/MAX G8 Reality Kolín (23), BIDLI reality, a.s. (10), REMAX ALFA (7), NEXT REALITY GROUP a.s. (6), ERA GARANCIA (6), Home 4 People (5), CENTURY 21 Česká republika (5), ŠMÍD & PARTNERS (4) a Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (3). Další 2 domy jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Kolín?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Kolín 18 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Kolíně?

V okrese Kolín působí 211 realitních makléřů, spadajících pod 88 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, Reality Biliková Lázně Toušeň, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, Oleksandr Hychka Praha, Alexiss Group s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha, Středočeské reality, spol. s r.o. Praha a Reality PROSTOR s.r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Kolín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Luboš Jedelský, Lubomír Fleisig, Ing. Petr Šoupal, Vojtěch Pleva, Jiří Soukup, Nikol Kiššová, Kateřina Burdová, Petr Šmíd, David Machač a Šárka Kodytková.

Nejvíce nemovitostí v okolí Kolína nabízí Luboš Jedelský (15). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 155

Prodej rodinného domu, 604m2, Hradešín

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu o dispozici 5kk v klidné lokalitě obce Hradešín. Rodinný dům byl kolaudován v roce 2009. Jedná se o zděný dům na betonové desce bez podsklepení, obvodové zdivo Porotherm 44cm + 10cm zateplení polystyren, střecha krov,…

Prodej rodinného domu, Nebovidy - Hluboký Důl

RE/MAX Partner

Rádi byste bydleli v rodinném domku se zahrádkou? Hluboký Důl, který je vzdálen pouhý 1 km od Kolína by mohl být ta správna volba. Jede vám tu vlak či autobus a do Kolína je to jen jedna zastávka. Tam pak najdete veškerou občanskou vybavenost i možnosti odpočinku…

Prodej rodinného domu, 671m2, Červené Pečky - Dolany

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej RD o dispozici 5+1, který se nachází v obci Červené Pečky, část obce Dolany (Malá Vysoká). Dům stojí na pozemku o výměře 671 m2 včetně zahrady o výměře 458 m2, z toho je zastavěná plocha domem…

Prodej rodinného domu, Týnec nad Labem

Nabízíme k prodeji rodinný dům umístěný ve slepé a přitom klidné ulici navazující na střed města. Jedná se o montovanou dřevostavbu. Dům je celý podsklepen a ve vyvýšeném přízemí je obývací pokoj, menší kuchyňka, jídelna dále vstup do menší koupelny, spíže,…

Prodej rodinného domu, 800m2, Přehvozdí, Přehvozdí

Zprostředkujeme Vám ve výhradním zastoupení prodej pozemku 800 m2 a hrubé stavby RD v dispozici 4+KK, 120 m2, obec Přehvozdí, Praha - východ. Nespornou výhodou této nabídky je možnost zvolit si pro dokončení stavby materiály a vybavení dle…

Prodej rodinného domu, Nebovidy - Hluboký Důl

Exkluzivně nabízím k prodeji jednopodlažní rodinný dům v dobrém a udržovaném stavu s dispozičním řešením 3+1 plus podkroví (2 pokoje) o zastavěné ploše 130 m2 a užitnou plochou 80 m2 s pozemkem o celkové výměře 1…

Prodej rodinného domu, Pečky, Englova

Exkluzivně nabízím k prodeji jednopodlažní rodinný dům v dobrém a udržovaném stavu s dispozičním řešením 3+1 o zastavěné ploše 120 m2 a užitnou plochou 98 m2 s pozemkem o celkové výměře 250 m2 s malou…

Prodej rodinného domu, Uhlířská Lhota - Rasochy

Exkluzivně nabízím k prodeji jednopodlažní rodinný dům v dobrém a udržovaném stavu s dispozičním řešením 2+1 o podlahové ploše 79 m2 s pozemkem o celkové výměře 2 626 m2 a nachází se v obci Rasochy, okres Kolín. Rodinný…

Prodej rodinného domu, Velim, Pražská

Nabízíme k prodeji hrubou stavbu rodinného domu s dispozicí 4+1, která leží na pozemku o celkové výměře 725 m2 v obci Velim u Kolína. V domě je hotová elektřina, voda a odpady. Nová střecha včetně krovů byla instalovaná před dvěma lety. Nová okna…

Prodej rodinného domu, Malotice

REMAX ALFA

Ve výhradním zastoupení vlastníka si vám dovoluji nabídnout ke koupi krásnou novostavbu rodinného domu se zahradou v obci Lhotky u Malotic. Jedná se o polovinu dvojdomu kolaudovaného v roce 2023 s pozemkem 490 m2. V případě zájmu je…

Prodej chalupy, 69m2, Cerhenice - Cerhýnky

BIDLI reality, a.s.

Chalupa je vedena jako rodinný dům o dispozici 1+1 na zastavěné ploše 159 m2 (užitná plocha činí 64 + 5 m2). Pro účely rodinného bydlení by byla rekonstrukce na místě včetně potenciálu k využití podkroví. Za domem se nachází zahrada o velkorysé velikosti…

Prodej rodinného domu, Přehvozdí

Exkluzivní prodej prostorného dvoupodlažního samostatného rodinného domu v klidné malebné obci Přehvozdí v dojezdové vzdálenosti města Český Brod (5 min. autem), kde naleznete všechny služby občanské obslužnosti (škola, školka, lékař, gymnázium apod.). Rodinný dům o celkové dispozici 5+1…

Dražba rodinného domu, 996m2, Ratboř

Jedná se o dražbu RD. Jedná se o stavbu volně stojící, která je přízemní, zcela podsklepená, objekt je zastřešen sedlovou střechou s nevyužívaným zvýšením podkrovím. Stavba obsahovala dva byty, jeden je obýván, druhý je vyklizen a bez vybavení. Příslušenství stavby hlavní tvoří…

Novinka
Vyvolávací cena: 2.100.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Veletov

Exkluzivně si Vám dovolujeme nabídnout prodej rodinného domu v obci Veletov nedaleko Kolína. Dům má užitnou plochu 260 m2, včetně relaxační zóny s bazénem. K nemovitosti náleží pozemek o celkové rozloze 573m2, který má dostatek prostoru pro relaxaci…

Prodej rodinného domu, Veltruby, V Třešňovce

Středočeské makléřky

Naše společnost Vám nabízí k prodeji novostavbu rodinného domu 5+kk o obytné ploše 110 m2, stojící na vlastním oploceném pozemku o výměře 594 m2 v obci Veltruby u Kolína. K domu náleží kryté parkovací stání a venkovní terasa,…

Prodej rodinného domu, Pňov-Předhradí - Pňov, Husova

Středočeské makléřky

Naše společnost Vám nabízí k prodeji rodinný dům 3+1 s příslušenstvím, na vlastním oploceném pozemku o rozloze 1203 m2, v obci Pňov – Předhradí . Jedná se o typické venkovské stavení s kolnami, letní kuchyní, dřevníkem. S možností půdní…

Prodej rodinného domu, Poříčany, V Průhonu

Re/Max Elite group

Hledáte-li vlastní rodinný dům ve strategickém místě přímo na trati do Prahy, s dobrou dojezdovou vzdáleností do Nymburka, Českého Brodu či Kolína a s blízkým nájezdem na dálnici směr Praha či Hradec Králové, potom Vám exkluzivně nabízíme právě takový…

Prodej rodinného domu, Kolín - Kolín V, Tovární

Exkluzivně nabízím k prodeji multifunkční objekt v Kolíně, Tovární ulice. Objekt je trojpodlažní, nepodsklepený. Celkový pozemek má výměru 811 m2. Cihlový dům se skládá ze dvou částí. V 1. NP první části domu se nachází komerční prostory – prodejna…

Prodej rodinného domu, Plaňany, Pražská

Exkluzivně nabízím k prodeji jednopodlažní rodinný dům v dobrém a udržovaném stavu s dispozičním řešením 4+1 o celkové podlahové ploše 133 m2 s pozemkem o celkové výměře 1 168 m2 a nachází se v žádané lokalitě obce…

Prodej rodinného domu, Týnec nad Labem - Vinařice

Exkluzivně nabízím prodej dvou rodinných domů na společném pozemku. První RD má 1 bytovou jednotku (5+1, 2x koupelna + technická místnost + terasa + vstupní hala se schodištěm do 2. NP), kterou lze rozdělit po jednotlivých NP následovně: v 1. NP 2+1 (120,6 m2


TOPlist TOPlist