13 188 aktuálních nabídek
od 434 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Kutná Hora
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Kutná Hora

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 925 000 Kč do 8 140 000 Kč

Ceny bytů v okrese Kutná Hora

Cena bytů na prodej v okrese Kutná Hora se momentálně pohybuje od 1 925 000 Kč do 8 140 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 9 223 Kč do 39 001 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 65 164 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 54 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Kutná Hora.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Kutná Hora?

Na trhu v Kutné Hoře jsou v současné době nejpočetnější byty 3+kk (15) v cenách od 2 950 000 Kč, následují byty 2+kk (14) od 2 150 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (7) od 1 925 000 Kč, byty 2+1 (7) od 2 400 000 Kč, byty 1+1 (2) od 2 250 000 Kč, byty 4+kk (2) od 3 490 000 Kč, byty 3+1 (2) od 2 990 000 Kč a byty 4+1 (1) od 4 152 300 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Kutná Hora, je byt v obci Čáslav, který má obytnou plochu 199 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Kutná Hora nabízíme byty v celkem 6 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Kutné Hoře (24), Prodej bytů v Uhlířských Janovicích (9), Prodej bytů v Čáslavi (7), Prodej bytů v Zruči nad Sázavou (6), Prodej bytů ve Žlebech (3), Prodej bytů v Čestíně (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Kutná Hora sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Hradec Králové a Kolín.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (21), centrum (14), okraj obce (1), sídliště (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (3). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Kutné Hoře s garáží nebo byty v Kutné Hoře s parkovacím stáním (9).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (13) a 2. patře (12), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (6). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (4). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Kutná Hora na prodej byty v bezvadném stavu (15), po rekonstrukci (12), v dobrém stavu (10), novostavby (9), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Kutné Hoře dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Kutná Hora nabízejí nejčastěji zděné byty (21). V nabídce k prodeji jsou také jiné byty (10), panelové byty (7), montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v okrese Kutná Hora dle inzerenta:

V Kutné Hoře a okolí pochází 49 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: JakesDevelopment (9), Středočeské reality, spol. s r.o. (8), M&M reality holding a.s. (7), RE/MAX Search (5), Bohemia servis spol. s r.o. (3), REALITY PRORADOST s.r.o. (2), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (2), ERA GARANCIA (2), Fincentrum Reality s.r.o. (1) a DUNA HOUSE (1). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Kutná Hora?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Kutná Hora 2 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Kutné Hoře?

V okrese Kutná Hora působí 161 realitních makléřů, spadajících pod 70 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, Reality Biliková Lázně Toušeň, ECON REAL s.r.o. Praha, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, Oleksandr Hychka Praha, Alexiss Group s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha, Středočeské reality, spol. s r.o. Praha a Reality PROSTOR s.r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Kutná Hora

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Iveta Bianka Jehličková, Dagmar Vokřál Báčová, Vít Polanský, Milan Mattanelli, Michaela Kalašová, Bc. Radomír Kočí, DiS., Miroslav Horák, Stanislav Švábenický, Pavel Kosina a Jakub Hušpauer.

Nejvíce nemovitostí v okolí Kutné Hory nabízí Michal Králik (15). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 52m2, Zruč nad Sázavou, Na Výsluní

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej bytu o dispozici 2+1 o výměře 52 m2. Byt se nachází v bytovém domě v 8 NP z 9NP s výtahem. Bytový dům prošel v průběhu let revitalizací ( střecha, zateplení + fasáda, plastová okna, rozvody v domě atd..)…

Prodej bytu 2+1, 39m2, Zruč nad Sázavou, Poštovní

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej bytu o dispozici 2+1 s velkou lodžií, nacházející se v kompletně zrekonstruovaném panelovém domě ve Zruči nad Sázavou, ulice Poštovní. Jedná se udržovaný byt, před lety výměna kuchyňské linky, pevné posuvné dveře do kuchyně, plastová…

Prodej bytu 3+kk, 65m2, Zruč nad Sázavou, náměstí Míru

BIDLI reality, a.s.

Upřednostňujete bydlení na malém městě s dobrou dostupností do Prahy? Nabízíme Vám prostorný byt 3+kk o rozloze 65m2 s lodžií ve Zruči nad Sázavou. Současnou dispozici bytu tvoří kuchyňská část se vstupem na lodžii (1,3 m2), která je propojena s obývacím…

Prodej bytu 4+kk, 89m2, Kutná Hora - Žižkov

REALITNÍ SKUPINA Králik a Horák

Prodej bytu 4+kk s lodžii, v cihlovém domě, o výměře 89m2, nedaleko od centra Kutné Hory a chrámu sv.Barbory. Dispozice bytu: chodba, 3 pokoje, jídelna, kuchyň, spíž, koupelna, samostatné WC.Byt má plastová okna.…

Prodej bytu 3+kk, 64m2, Kutná Hora - Hlouška, U Tylova divadla

V exkluzivním zastoupení Vám nabízíme krásný světlý byt 3+kk o celkové ploše 64 m² se dvěma sklepy v městské části Hlouška jen kousek od centra Kutné Hory. Byt se nachází ve třetím patře čtyř podlažního bytového domu, má tři pokoje, kuchyňský kout a každý z těchto…

Prodej bytu 1+1, 31m2, Kutná Hora - Hlouška, Masarykova

Dovolujeme si Vám exkluzivně nabídnout k prodeji bytovou jednotku 1+1, 31 m2 v Masarykově ulici. Byt je v 8. nadzemním podlaží bytového domu, který prošel kompletní rekonstrukcí: zateplení domu, okna, střecha, výtahy, stoupačky. V bytě je vstupní chodba, koupelna,…

Prodej bytu 4+kk, 83m2, Kutná Hora - Šipší

Prodám prostorný byt v OV - 83m2 v ulici Opletalova, Kutná Hora. Dispozice bytu je zádveří, šatna, chodba, tři samostatné pokoje, průchozí kuchyně a obývací pokoj. WC a koupelna jsou oddělené. K bytu náleží sklepní kóje a balkon. Dům je zateplený, má plastová okna,…

Prodej bytu 1+1, 52m2, Kutná Hora - Hlouška, Nerudova

Byt k prodeji 1 + 1 je ve 3. nadzemním podlaží zděného domu s novou střechou, přímo naproti Základní škole T.G. Masaryka, v ulici Nerudova. Disponuje vstupní chodbou 5 m2, kuchyní 13,6 m2 s jídelnou se vstupem na balkon do zahrady…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Uhlířské Janovice, 1. máje

Dobrý den Dovoluji si Vám nabídnout v exkluzivním zastoupení k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+1 o celkové rozloze 56m2, která se nachází v 2NP cihlového bytového domu v ulici 1 Máje, Uhlířské Janovice. Dům se nachází v lokalitě bytových domů, která je…

Prodej bytu 2+kk, 50m2, Uhlířské Janovice, Hrnčířská

Středočeské reality, spol. s r.o.

Prodej nového bytu 2+kk (č. 301) ve 3. etapě projektu www.bytyuhlirskejanovice.cz, který se skládá ze tří etap, tj. jedná se o poslední etapu. V každé etapě je postaven jeden bytový dům, který má tři nadzemní podlaží. Předpokládaná kolaudace třetí etapy je podzim/zima 2023. Byt…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 35m2, Uhlířské Janovice, Hrnčířská

Středočeské reality, spol. s r.o.

Prodej nového bytu 1+kk (č.304) ve 3. etapě projektu www.bytyuhlirskejanovice.cz, který se skládá ze tří etap, tj. jedná se o poslední etapu. V každé etapě je postaven jeden bytový dům, který má tři nadzemní podlaží. Předpokládaná kolaudace třetí etapy je podzim/zima 2023. Byt…

Prodej bytu 3+kk, 75m2, Čáslav - Čáslav-Nové Město, Husova

ERA GARANCIA

Nabízíme Vám atypický, zrekonstruovaný byt 3+kk o výměře 75 m2. Jeho atypičnost spočívá především v samotném přístupu do bytu, kdy se do něho dostanete z parkoviště za pár sekund, což může být výhodou pro starší osoby nebo pro rodiny s dětmi…

Prodej bytu 3+kk, 63m2, Zruč nad Sázavou, sad Míru

DUNA HOUSE

Nabízím k prodeji byt o dispozici 3+kk, s celkovou podlahovou plochou 63 m2 včetně lodžie 4 m2, který se nachází v 5. patře panelového domu v klidné části města Zruč nad Sázavou. Bytová jednotka se skládá z pohodlné vstupní chodby,…

Prodej bytu 2+kk, 48m2, Zruč nad Sázavou, náměstí Míru

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme Vám ke koupi byt 2+kk v osobním vlastnictví o užitné ploše 48 m2 ve Zruči nad Sázavou, okrese Kutná Hora, ul. náměstí Míru. Bytová jednotka se nachází v zatepleném, panelovém bytovém domě ve 2. patře (3.NP) s výtahem. K bytu náleží…

Prodej bytu 3+kk, 104m2, Kutná Hora - Kutná Hora-Vnitřní Město, náměstí Národního odboje

Neopakovatelná lokalita. Vzdušný, světlý a velmi originální mezonet o dispozici 3+kk+2 koupelny se nachází v podkroví historického domu v centru Kutné Hory. Je dispozičně členěn na obývací pokoj s kuchyňským koutem, 2 pokoje, 2 koupelny a chodbu. Součástí nabídky…

Prodej bytu 2+kk, 43m2, Kutná Hora - Sedlec, Havlíčkova

Byt 2+kk+ šatna + nebytový prostor na oploceném dvoře. Nachází se na druhém nadzemním podlaží zděného domu v ulici Havlíčkova. Byt je připraven k rekonstrukci dle výkresu v prezentaci. Jsou zde již nová plastová okna s trojsklem, předokenní rolety s přípravou…

Prodej bytu 3+kk, 60m2, Kutná Hora - Hlouška, Ostašova

Exkluzivně Vám zprostředkujeme prodej velmi pěkného bytu 3+kk o celkové ploše 60 m2 v Kutné Hoře. Součástí prodeje bytu je i vlastní pozemek na kterém je parkování. Cihlový dům prošel celkovou rekonstrukcí, nová střecha, zateplení, nové vchodové dveře…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Kutná Hora - Hlouška, Hašplířská

Hledáte bydlení nedaleko centra Kutné Hory v dosahu zeleně a kompletní občanské vybavenosti? Upřednostníte dům s cihlovou konstrukcí před panelovým, který Vám navíc nabídne dvě sklepní kóje a nechybí i kolárna? Tak jeden takový tady pro Vás máme. Bytová jednotka 2+1…

Prodej bytu 3+kk, 199m2, Čáslav - Čáslav-Nové Město, Koželuhy

RE/MAX Search

Nabízím Vám ke koupi byt 3+kk o velikosti 198,50 m² v osobním vlastnictví nacházející se ve 2.NP a podkroví projektu, který zaujme velmi příjemnou atmosférou, jelikož se nachází přímo u památkové zóny města Čáslav, kolem protéká říčka Brslenka a do 300 m…

Prodej bytu 2+kk, 56m2, Kutná Hora - Hlouška, Nerudova

ERA GARANCIA

Nabízíme Vám prostorný byt v cihlovém domě o dispozici 2 + kk a užitné ploše 56 m2. Byt se nachází ve zvýšeném přízemí. Oba pokoje jsou stejně velké, s výměrou 19,4 m2, doplněné menším kuchyňským koutem a koupelnou, která je spojená…


TOPlist TOPlist