11 352 aktuálních nabídek
od 438 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Kolín
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu Kolín

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 24 700 Kč

Ceny bytů v okrese Kolín

Cena bytů k pronájmu v okrese Kolín se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 24 700 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese Kolín.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese Kolín?

Na trhu v Kolíně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (9) v cenách od 9 500 Kč, následují byty 3+kk (6) od 13 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (5) od 8 000 Kč, byty 1+1 (3) od 7 800 Kč, byty 3+1 (3) od 15 000 Kč a byty 2+1 (2) od 12 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese Kolín, je byt za cenu 9 500 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 3878 m2.

Lokality bytů na pronájem

V okrese Kolín nabízíme byty v celkem 6 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Pronájem bytů v Kolíně (20), Pronájem bytů v Českém Brodu (3), Pronájem bytů v Cerhenicích (2), Pronájem bytů v Tuklatech (1), Pronájem bytů v Ovčárech (1), Pronájem bytů v Polepech (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Kolín sousedí 1 okres, můžete tedy rozšířit hledání o okres Nymburk.

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (10), klidná část obce (6), sídliště (3), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (10). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Kolíně s garáží nebo byty v Kolíně s parkovacím stáním (2).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (13) a 2. patře (5), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (4). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (1). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Kolín k pronájmu byty v bezvadném stavu (14), novostavby (6), v dobrém stavu (4), po rekonstrukci (3), k rekonstrukci (1).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Kolín nabízejí nejčastěji jiné byty (9). V nabídce na pronájem jsou také zděné byty (8), panelové byty (5) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v okrese Kolín

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Kolín také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Kolín dle inzerenta:

V Kolíně a okolí pochází 27 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: RE/MAX G8 Reality Kolín (7), eDO reality (2), M&M reality holding a.s. (2), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (2), TOP MAKLÉŘKY (2), RK BOHEMIA s.r.o. (2), RE/MAX Cool (1), (1), Swiss Life Select Reality (1) a ČESKOMORAVSKÁ REALITNÍ a.s. (1). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v okrese Kolín?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Kolín 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Kolíně?

V okrese Kolín působí 193 realitních makléřů, spadajících pod 87 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AZ Homestaging Praha, Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, Reality Biliková Lázně Toušeň, LOUDA REALITY a.s. Choťánky, ECON REAL s.r.o. Praha a Středočeské reality, spol. s r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Kolín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Luboš Jedelský, Luboš Holub, Michal Zadražil, Štěpán Puš, Vladimír Mázl, Aleš Mojžíšek, Hynek Burda, Marta Sýkorová, Pavlína Obešlová a Mgr. Daniel Martinů.

Nejvíce nemovitostí v okolí Kolína nabízí (23). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 3+kk, 86m2, Kolín - Kolín I, Rubešova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje pronájem bytu o výměře 86 m2 v 1. patře (2.NP) domu v centru Kolína. V bytě je velmi prostorný obývací pokoj s renovovaným kazetovým stropem, ložnice a pracovna, dále kuchyňský kout se samostatnou spíží, koupelna…

Pronájem bytu 2+kk, 52m2, Kolín - Kolín III, Václavská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje pronájem moderního bytu v těsné blízkosti centra Kolína. Byt s dispozicí 2+kk s terasou a parkovacím stáním se nachází ve třetím podlaží šestipodlažní cihlové budovy. Bytová jednotka nabízí plochu 52 m2 a je vhodná pro…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 36m2, Cerhenice, Za Cukrovarem

Nabízím k pronájmu novostavbu bytu 1+kk s předzahrádkou v obci Cerhenice.

Pronájem bytu 3+kk, 73m2, Kolín - Kolín III, Obecní dvůr

eDO reality

Pronájem moderního bytu 3kk s lodžií v centru Kolína 73 m2

Pronájem bytu 2+kk, 49m2, Český Brod, Jungmannova

Pronájem bytu 2+kk, 49 m?, Český Brod, ul. Jungmannova

Aktualizováno
10.700,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 3+kk, 126m2, Kolín - Kolín II, Pražská

eDO reality

K pronájmu prostorné a světlé 3kk nedaleko centra v Kolíně

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 27m2, Český Brod, Palackého

Pronájem byty 1+kk, 27 m2 - Český Brod

Aktualizováno
9.000,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 37m2, Cerhenice, Za Cukrovarem

Pronájem krásného nového bytu 1+kk 38m2 s terasou

Pronájem bytu 2+kk, 62m2, Český Brod

Nabízím pronájem novostavby bytu 2+kk s lodžií a parkovacím stáním v Českém Brodě.

Pronájem bytu 2+kk, 52m2, Kolín - Kolín III, Václavská

Pronájem bytu 2+kk v bytovém domě STREET na Václavské ulici v Kolíně.

Pronájem bytu 1+1, 36m2, Kolín - Kolín II, Na Magistrále

BYTY Západ, s.r.o.

Pronájem bytu 1+1, 36 m2 - Na Magistrále - Kolín

Pronájem bytu 3+kk, 75m2, Polepy

Bohemian Estates International, s.r.o.

K dispozici od 1.3.2024 Hledáte klidné a bezpečné rodinné bydlení u většího města? Pak bychom vám rádi nabídli pronájem bytové jednotku 3+kk v moderním bytovém komplexu z roku 2009 v obci Polepy, okr Kolín. Bytová jednotka s plochou 75m2 se nachází ve 2.…

Pronájem bytu 3+1, 65m2, Kolín, Na Magistrále

Pronájem bytu 3+1, 65 m?, Kolín, ul. Na Magistrále


TOPlist TOPlist